fbpx

Atrakcje

Wyniki ankiety dot. Wyspy Sobieszewskiej

Publikujemy podsumowanie ankiety przeprowadzanej wśród mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej w pierwszej połowie grudnia 2020 roku na temat zmian jakie zachodzą w dzielnicy i jej przyszłości. W badaniu wzięło w niej udział aż 437 osób. Dziękujemy za zaangażowanie! W artykule można zapoznać się z pełnym raportem (do pobrania w PDF) oraz wybranymi wynikami z raportu.

Czytaj więcej »

Kapsuła czasu wkopana!

31 grudnia o godz. 12.00, z inicjatywy Partnerstwa dla Wyspy Sobieszewskiej, odbyło się wkopanie kapsuły czasu z okazji kończącego się jubileuszu 125-lecia Wyspy Sobieszewskiej. Kapsuła wraz z pamiątkową tablicą zlokalizowana jest przy Kamieniu ku pamięci budowniczych Przekopu Wisły w Świbnie.

Czytaj więcej »

Pamiątkowa Kapsuła Czasu z okazji 125-lecia Wyspy Sobieszewskiej

W 2020 roku mija 125 lat od momentu, w którym powstał Przekop Ujścia Wisły i tym powstała, otoczona wodami Martwej Wisły, Wisły Śmiałej, Wisły oraz Zatoki Gdańskiej, Wyspa Sobieszewska. 31 grudnia o godz. 12.00, przy kamieniu upamiętniającym budowniczych Przekopu Wisły w Świbnie, zostanie zakopana kapsuła czasu z okazji 125-lecia powstania Wyspy Sobieszewskiej zawierająca przesłanie współczesnych mieszkańców dla przyszłych pokoleń.

Czytaj więcej »

Przewodnik po Wyspie Sobieszewskiej!

Przewodnik po Wyspie Sobieszewskiej opisuje trzy trasy, po których można zwiedzać dzielnice: w okolicach Górek Wschodnich i rezerwatu Ptasi Raj, po centrum Sobieszewa, po okolicach portu w Świbnie i rezerwatu Mewia Łacha. Przewodnik można bezpłatnie odebrać w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej, GAK Wyspa Skarbów oraz pobrać w formie PDF.

Czytaj więcej »

Urocza Wyspa. Spacer-Rajd

„Urocza Wyspa” to temat niedzielnego Rodzinnego Spaceru – Rajdu Marka Gołaszewskiego. W programie spotkania zaplanowane są zajęcia sportowe i rekreacyjne, spacer przez las na najwyższy szczyt Wyspy Sobieszewskiej, powrót na plażę, gdzie czekać będą konkursy, gry, zabawy, a także muzyka i poczęstunek przy ognisku. Początek spotkania: 11.10. godz. 14.00, ul. Lazurowa, wejście na plaże nr 11. Planowane zakończenie: godz. 20.00.

Czytaj więcej »

Europejski Dzień Ptaków

2 października obchodzony jest Europejski Dzień Ptaków. Skrzydlaci przyjaciele to ważni mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej. W rezerwatach Ptasi Raj czy Mewia Łacha spotkamy m.in. biegusa zmiennego czy sieweczkę obrożną. W dniu tego święta – i nie tylko! -polecamy edukacyjne filmy na temat ptaków w mieście przygotowane w ramach projektu “LataMY nad Gdańskiem”.

Czytaj więcej »
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X