fbpx

Gra miejska

Miasto Gdańsk oraz Gdańska Organizacja Turystyczna z przyjemnością prezentują najnowszą, plenerową grę questową – Skarb Wyspy Sobieszewskiej. Podczas wyzwania będziemy odkrywać urokliwą Wyspę podążając po śladach i rozwiązując zagadkę. Gra jest darmowa i przeznaczona dla wszystkich. Wystarczy posiadać smartfona z zainstalowaną aplikacją gry (także darmową).

Zagadka, jaką należy rozwiązać, nawiązuje do Ludwika Plentego – odkrywcy i podróżnika, któremu już poświęcono jedną interaktywną grę – „Gmerk ukryty w Ratuszu”. Tym razem ruszamy w plener. Odkrywamy piękne zakątki Wyspy Sobieszewskiej i krok po kroku zbliżamy się do rozwiązania zagadki i odkrycia Skarbu Wyspy. Przy grze można się świetnie bawić wędrując pomiędzy punktami według wskazówek wyświetlających się na ekranie telefonu. Niektóre zagadki są proste, przy innych trzeba się trochę nagłowić. W razie większych kłopotów, zawsze możemy skorzystać z podpowiedzi, która jednak kosztuje nas utratę kilku punktów. Grę można przejść samemu lub w drużynie (np. ze swoją klasą szkolną). W tym drugim przypadku wszyscy pracują na ostateczny dorobek punktowy.

Jak zagrać?

Ściągnij aplikację “Questy VistGdansk”, udaj się na Wyspę Sobieszewską i w zależności od Etapu udaj w okolice jednego z trzech charakterystycznych obiektów.

1. Etap – okolice Starej Wędzarni Link od mapy

2. Etap – Wyspa Skarbów Gdański Archipelag Kultury i okolice Link do mapy

3. Etap – okolice Zbiornika Wodnego Kazimierz Link do mapy

Ważne informacje

Pomiędzy etapami występuje odstęp około 2 km oraz 3 km, który można pokonać pieszo, albo za pomocą środków transportu. W trakcie przechodzenia gry należy zwracać uwagę na połączenie z internetem. Połączenie jest wymagane do prawidłowego działania gry.

Polecamy! Wyruszajcie na szlak przygody i przekonajcie się co jest skarbem Wyspy Sobieszewskiej.

Szczegóły i linki do aplikacji na: https://visitgdansk.com/questy

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X