fbpx

Trzymamy kciuki z ZHP / Koncert Bovskiej

28 sierpnia dowiemy się oficjalnie czy Miasto Gdańsk i ZHP będą gospodarzami Światowego Jamboree Skautowego w 2027. Międzynarodowa impreza, planowana na 50 000 młodych uczestników i uczestniczek z całego świata, ma odbyć się właśnie na Wyspie Sobieszewskiej. Jej hasło to „Bravely”, czyli „Odważnie”.

 

Decyzję o przyznaniu organizacji wydarzenia podejmuje społeczność skautów i skautek podczas Światowej Konferencji WOSM (Światowej Organizacji Ruchu Skautowego).

 

ZAPRASZAMY: wszystkich mieszkańców i mieszkanki 28 sierpnia do oglądania transmisji na żywo z prezentacji kandydatury ZHP i Miasta Gdańska, ogłoszenia wyników głosowania dot. organizacji Światowego Jamboree Skautowego 2027, na wieczorne koncerty i do strefy zabaw dla dzieci.

 

W PROGRAMIE: atrakcje dla dzieci, koncert JAREMKO TRIO & ŁUKASZ REKS oraz BOVSKIEJ. Impreza odbędzie się na terenie Wyspa Drogowiec przy ul. Turystycznej 1.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Trzymajmy razem kciuki za ZHP!

 

PROGRAM WYDARZENIA:

16.00 otwarcie strefy Wyspa Drogowiec

16.00 – 20.00 atrakcje dla dzieci

17.00 Transmisja na żywo z Konferencji Światowej Organizacji Ruchu Skautowego, ogłoszenie wyboru organizatora i miasta-gospodarza Światowego Jamboree Skautowego 2027.

18.00 Koncert JAREMKO TRIO

19.00 Koncert JAREMKO TRIO & ŁUKASZ REKS

20.00 Koncert BOVSKIEJ

Światowe Jamboree Skautowe to międzynarodowy zlot skautowy WOSM odbywający się co cztery lata. Jest największym wydarzeniem edukacyjnym skierowanych do młodzieży w wieku 14-17 lat, więc każdy może być jego uczestnikiem tylko raz w życiu. Za każdym razem Jamboree jest organizowane przez inną organizację skautową i dzieje się tak już od 1920 roku. Od ponad 100 lat zlot wędruje po kontynentach łącząc młodych z całego świata. W Europie Środkowej ostatni raz odbył się w 1933 roku na Węgrzech.

 

28 sierpnia zapadnie decyzja Światowej Konferencji Skautowej, czy gospodarzem 26. Światowego Jamboree Skautowego 2027, na które przyjedzie 50 tys. skautów z całego świata, zostanie ZHP. To drugie podejście Związku jako kandydata do organizacji Jamboree w Gdańsku. (Organizację wydarzenia w roku 2023 wygrała Korea Południowa). W obecnym głosowaniu ZHP i Gdańsk są jedynymi kandydatami do przeprowadzenia wydarzenia. To nie oznacza jednak, że na pewno Jamboree w 2027 roku odbędzie się w Polsce. Kandydatura musi zyskać poprawcie ponad połowy delegatów.

BOVSKA – autorka tekstów, kompozytorka, performerka a także ilustratorka i graficzka.

Okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów 2016 r. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty, „Kaktus”, został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 35 MILIONÓW razy. W 2017 nominowana do nagrody Fryderyki 2016 w kategorii Debiut Roku, oraz do nagrody MTV Europe Music Award w kategorii najlepszy polski wykonawca. BOVSKA ma za sobą̨ występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art. Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W październiku 2018 r. wydała swój trzeci studyjny album KĘSY, który, tak jak poprzednie dwa krążki, stworzyła wraz z Janem Smoczyńskim. Czwarty album Bovskiej SORRENTO został wydany 24 kwietnia 2020.

JAREMKO TRIO zagra w składzie: Filip Arasimowicz – kontrabas / gitara basowa, Antoni Wojnar – perkusja, Mateusz Jaremko – gitary.

 

Łukasz Reks – Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Kierunek: jazz i muzyka rozrywkowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. 7 maja 2019 roku własnym sumptem wydał swój pierwszy singiel oraz teledysk pod tytułem Stan Lękowy. W czerwcu 2019 roku natomiast ukazała się jego pierwsza mini płyta – EP, na której przedstawił 5 piosenek własnego autorstwa. 18 maja 2020 roku wydał wspólnie z wokalistką DORĄ singiel pod tytułem Come. Muzykę oraz tekst napisali wokaliści a produkcją utworu zajął się Maciej Milewski. Do piosenki został stworzony teledysk, którego realizacją zajęła się Małgorzata Popinigis.

 

Read also:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X