fbpx
Aktualności

Spacery z Lokalnymi Przewodnikami po Wyspie Sobieszewskiej

Jak zwiedzać Gdańsk, by poznać „coś innego”? Jak żyje się mieszkańcom? Gdzie zjeść podczas rowerowego wypadu do danej dzielnicy? Co robić wieczorami? Jak dzielnica wyglądała dawniej? Między innymi na takie pytania odpowiadają Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Bezpłatne spacery organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 17.30 i w soboty o godz. 10.00. Obowiązują zapisy: www.ikm.gda.pl/zapisy.

Jak poznać atrakcje Wyspy Sobieszewskiej? Jak poznać Wyspę od strony mieszkańców? Gdzie pójść na spacer, na co warto zwrócić uwagę? Z pomocą przychodzą bezpłatne spacery Instytutu Kultury Miejskiej z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami.

31 marca 1895 r. o godz. 15.45 nadprezydent prowincji Prusy Zachodnie Gustav von Gossler uroczyście otworzył wielkie dzieło myśli hydrotechnicznej, jakim był 7 km Przekop Wisły. W ten sposób powstała trzecia pod względem wielkości wyspa polskiego wybrzeża – Wyspa Sobieszewska. Okalają ja 3 ramiona Wisły posiadające dość nietypowe nazwy: Śmiała Wisła, Martwa Wisła i Przekop Wisły. Miejsce niezwykłe i nadal tajemnicze. W XX – leciu międzywojennym znajdował się tu port dla hydroplanów, w latach 50. tych XX w. wyłowiono w jej okolicach olbrzymią czaszkę finwala, 2004 r. największy jak dotąd na świecie okaz bursztynu ozdobiony pąklami. Na jej obszarze znajdują się 2 rezerwaty przyrody: Mewia Łacha i Ptasi Raj. Podczas tegorocznych spacerów zanurzymy się w przyrodniczy jak i morski charakter Wyspy Sobieszewskiej. Poznamy Świbno i jego niełatwą przyjaźń z Wisłą, zajrzymy do turystycznego Sobieszewa, w Górkach Wschodnich wyciszymy się w pachnącym żywicą lesie.

Spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami są bezpłatne, ale obowiązują zapisy poprzez formularz: https://ikm.gda.pl/zapisy/.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X