fbpx
Jak dojechać?

Jak dojechać na Wyspę Sobieszewską?

Komunikacją miejską, rowerem, samochodem, kajakiem…

Położona niecałe 18 km od historycznego centrum Gdańska Wyspa Sobieszewska jest miejscem wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Zielona, oddalona od zgiełku, z piaszczystymi plażami, wyjątkową przyrodą. Zachęca do aktywnego odpoczynku małych i dużych turystów. Jak dojechać na Wyspę?

1. Komunikacją miejską
Dojazd możliwy jest autobusami linii nr 112 i 186 z centrum Gdańska.

Dojazd na Wyspę Sobieszewską zapewniają autobusy komunikacji miejskiej ZKM. Są to autobusy linii nr 112 i 186, kursujące z częstotliwością co 20 minut. W kierunku Wyspy Sobieszewskiej (Sobieszewa, Świbna, Przegaliny i Górek Wschodnich) autobusy te odjeżdżają z centrum Gdańska sprzed Dworca Głównego PKP (ul. Podwale Grodzkie) oraz sprzed budynku LOT-u (ul. Wały Jagiellońskie). Z tych samych przystanków można też dojechać autobusami nocnymi linii nr 470 oraz 490. Czas dojazdu na Wyspę Sobieszewską: 35 min.

Autobus nr 112 kursuje na trasie: Gdańsk (ul. Wałowa) – centrum Gdańska (Dworzec Gł. PKP) – Sobieszewo – Świbno – Przegalina.

Natomiast autobus nr 186 kursuje na trasie: Gdańsk (ul. Wałowa) – centrum Gdańska (Dworzec Gł. PKP) – Sobieszewo – Górki Wschodnie.

Autobus nocny nr 470 kursuje na trasie: centrum Gdańska (Dworzec Gł. PKP) – Sobieszewo.
Drugi autobus nocny nr 490 kursuje na trasie: centrum Gdańska (Dworzec Gł. PKP) – Sobieszewo – Świbno – Przegalina.

Linie wakacyjne (Lato 2021)

Wakacyjny autobus 612: GDAŃSK ŚRÓDMIEŚCIE – SOBIESZEWO

Kursuje w soboty, niedziele i święta od 3 lipca do 31 sierpnia, co 80 min.

Linia 612 wyposażona jest w 20 miejsc na rowery na przyczepce oraz 8 miejsc rowerowych w środku autobusu. Linia jest przyśpieszona. Startuje z przystanku autobusowego SKM Śródmieście, następnie zatrzymuje się na przystanku “Brama Żuławska”, a ostatni jest już w Sobieszewie.

Rowerzyści mają do dyspozycji na Wyspie Sobieszewskiej kilkanaście kilometrów tras rowerowych; mogą z niej kontynuować wycieczkę rowerową trasą EuroVelo 10 na Mierzeję Wiślaną, aż do granicy z Rosją.

Na linii 612 obowiązuje taryfa zwykła: 3,80 zł normalny i 1,90 zł ulgowy. Przewóz rowerów jest bezpłatny.

Wakacyjny autobus 607: FAKTORIA PRUSZCZ GDAŃSKI – SOBIESZEWO

Kursuje w piątki, soboty, niedziele | od 26 czerwca do 29 sierpnia 2021 r.

Gmina Pruszcz Gdański zaprasza do skorzystania z wakacyjnej linii autobusowej nr 607, która łączy miasto Pruszcz Gdański z Wyspą Sobieszewską. Pozwala ona w łatwy sposób dotrzeć na plażę. W drodze powrotnej autobus obiera kurs na Faktorię, dzięki czemu mieszkańcy Sobieszewa i turyści chcący skorzystać z bogatej oferty koncertów i spektakli będą mieli bezpośredni dojazd na wydarzenia.

Autobus nr 607 funkcjonuje na zbliżonych zasadach jak w roku ubiegłym. Nowością są przystanki na terenie gminy Pruszcz Gdański – w Wiślince oraz Rokitnicy. Odjazdy z Pruszcza Gdańskiego (z Ronda Kaszubskiego) zostały zaplanowane na godziny: 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00; odjazdy z Sobieszewa: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00.

Koszt biletu na jeden przejazd wynosi: pełnopłatny: 3,80 zł, ulgowy: 1,90 zł.

2. Samochodem
Samochodem na Wyspę Sobieszewską? Dojazd możliwy jest z 3 stron. Najszybciej mostem pontonowym na Martwej Wiśle (budowany jest właśnie nowy most na Wyspę), czynnym przez cały rok (24h). Proponujemy także 2 pozostałe drogi prowadzące na Wyspę Sobieszewską: mostem na śluzie w Przegalinie oraz od strony wschodniej przeprawą promową na Wiśle Przekop.

3. Rowerem Gdańsk Główny – Wyspa Sobieszewska (za: www.rowerowa-siec.pl)

Naszą wycieczkę rozpoczynamy przed Dworcem Głównym PKP w Gdańsku Głównym. Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową i kierujemy się w prawo w stronę skrzyżowania Hucisko. Kierujemy się dalej do centrum, jedziemy ul. Ogarną, przejeżdżamy przez Krowi Most i dojeżdżamy do ul. Elbląskiej. Po zakończeniu drogi dla pieszych wjeżdżamy na asfaltową krajową drogę E-7 – ul. Elbląską. Dojeżdżamy do skrzyżowania ul. Elbląskiej i ul. Benzynowej, w którą – po minięciu sygnalizacji świetlnej – wjeżdżamy. Skręcamy w prawo, w ul. Płońską, która przechodzi w ul. Wałową.

Dojeżdżamy do skrzyżowania ul. Wałowej i ul. Sobieszewskiej (droga nr 501), na którym skręcamy w lewo. Jedziemy asfaltem i 50 m dalej mijamy tablicę informującą nas, że wjeżdżamy do Gdańska – Sobieszewo.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X