fbpx
Jak dojechać?

Jak dojechać na Wyspę Sobieszewską?

Komunikacją miejską, rowerem, samochodem, kajakiem…

Położona niecałe 18 km od historycznego centrum Gdańska Wyspa Sobieszewska jest miejscem wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Zielona, oddalona od zgiełku, z piaszczystymi plażami, wyjątkową przyrodą. Zachęca do aktywnego odpoczynku małych i dużych turystów. Jak dojechać na Wyspę?

1. Komunikacją miejską
Dojazd możliwy jest autobusami linii nr 112 i 186 z centrum Gdańska.

Dojazd na Wyspę Sobieszewską zapewniają autobusy komunikacji miejskiej ZKM. Są to autobusy linii nr 112 i 186, kursujące z częstotliwością co 20 minut. W kierunku Wyspy Sobieszewskiej (Sobieszewa, Świbna, Przegaliny i Górek Wschodnich) autobusy te odjeżdżają z centrum Gdańska sprzed Dworca Głównego PKP (ul. Podwale Grodzkie) oraz sprzed budynku LOT-u (ul. Wały Jagiellońskie). Z tych samych przystanków można też dojechać autobusami nocnymi linii nr 470 oraz 490. Czas dojazdu na Wyspę Sobieszewską: 35 min.

Autobus nr 112 kursuje na trasie: Gdańsk (ul. Wałowa) – centrum Gdańska (Dworzec Gł. PKP) – Sobieszewo – Świbno – Przegalina.

Natomiast autobus nr 186 kursuje na trasie: Gdańsk (ul. Wałowa) – centrum Gdańska (Dworzec Gł. PKP) – Sobieszewo – Górki Wschodnie.

Autobus nocny nr 470 kursuje na trasie: centrum Gdańska (Dworzec Gł. PKP) – Sobieszewo.
Drugi autobus nocny nr 490 kursuje na trasie: centrum Gdańska (Dworzec Gł. PKP) – Sobieszewo – Świbno – Przegalina.

2. Samochodem
Samochodem na Wyspę Sobieszewską? Dojazd możliwy jest z 3 stron. Najszybciej mostem pontonowym na Martwej Wiśle (budowany jest właśnie nowy most na Wyspę), czynnym przez cały rok (24h). Proponujemy także 2 pozostałe drogi prowadzące na Wyspę Sobieszewską: mostem na śluzie w Przegalinie oraz od strony wschodniej przeprawą promową na Wiśle Przekop.

3. Rowerem Gdańsk Główny – Wyspa Sobieszewska (za: www.rowerowa-siec.pl)

Naszą wycieczkę rozpoczynamy przed Dworcem Głównym PKP w Gdańsku Głównym. Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową i kierujemy się w prawo w stronę skrzyżowania Hucisko. Kierujemy się dalej do centrum, jedziemy ul. Ogarną, przejeżdżamy przez Krowi Most i dojeżdżamy do ul. Elbląskiej. Po zakończeniu drogi dla pieszych wjeżdżamy na asfaltową krajową drogę E-7 – ul. Elbląską. Dojeżdżamy do skrzyżowania ul. Elbląskiej i ul. Benzynowej, w którą – po minięciu sygnalizacji świetlnej – wjeżdżamy. Skręcamy w prawo, w ul. Płońską, która przechodzi w ul. Wałową.

Dojeżdżamy do skrzyżowania ul. Wałowej i ul. Sobieszewskiej (droga nr 501), na którym skręcamy w lewo. Jedziemy asfaltem i 50 m dalej mijamy tablicę informującą nas, że wjeżdżamy do Gdańska – Sobieszewo.

Przeczytaj również:
Rada Miasta Gdańska przyjęła 2 kwietnia 2018 Uchwałę Krajobrazową Gdańska. Dokument określa zasady i warunki
Stacja Biologiczna Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na grę terenową OBCY ATAKUJĄ poświęcona inwazyjnym gatunkom
10 listopada 2018 roku Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz otworzył, długo wyczekiwany, nowy most zwodzony
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X