Gdańskie Dni Sąsiadów to święto mieszkańców, ich dzielnic, wspólnot mieszkaniowych, podwórek. To pretekst by poznać swoich sąsiadów i sąsiadki. Wspólna organizacja wydarzenia buduje sąsiedzkie więzi, integruje i daje impuls do dalszych inicjatyw związanych z najbliższą okolicą. Już 16 czerwca na Wyspie Sobieszewskiej odbędą się trzy sąsiedzkie spotkania! Zapraszamy do Stacji Biologicznej UG, na wejście na plażę przy ul. Lazurowej, a na koniec do siedziby OSP w Świbnie.
Sąsiedzkie pikniki, festyny i podwieczorki zacieśniają więzy sąsiedzkie, pozwalają się lepiej poznać, wspólnie spędzić czas, wymienić się pomysłami na przyszłe działania w najbliższej okolicy. Otwarta formuła spotkań pozwala na wiele aktywności, których nie zabraknie na Wyspie Sobieszewskiej. Powędrujmy wspólnie „od sąsiada do sąsiada”.
Program Gdańskich Dni Sąsiadów na Wyspie Sobieszewskiej, 16 czerwca 2018
godz. 10.00 – 11.30 – do siebie zaprasza nas Stacja Biologiczna UG
godz. 11.30 – 15.00 – na plażę (wejście od ul. Lazurowej) zaprasza Pan Marek Gołaszewski. Czekają nas tam: konkursy (potyczki rycerskie, zamki z piasku), gry i zabawy (boule, badminton, frisbee, ringo), zajęcia sportowe (strzelanie z łuków), wspólne grillowane, słodki poczęstunek i napoje.
od godz. 15.00 – Dni Sąsiedzkie przeniosą się i zakończą w OSP Świbno
W przygotowaniu spotkań pomaga pakiet z gadżetami przygotowany przez Instytut Kultury Miejskiej i Miasto Gdańsk. Znajdują się w nim: plakaty z miejscem na opis wydarzenia, naklejki, które pomogą w poznaniu swoich imion, małe zaproszenia, które można wrzucić do skrzynek pocztowych, folder z poradami „Jak zorganizować Gdańskie Dni Sąsiadów”, girlandy i balony do ozdoby miejsca sąsiedzkiego pikniku, talerze, serwetki i papierowe kubki na wspólny stół, koszulki, torba płócienna, czapeczki urodzinowe oraz zmywalne tatuaże.
Pakiet otrzymuje każdy organizator Gdańskich Dni Sąsiadów razem z Urodzinową sąsiedzką książką kucharską, w której znajdują się przepisy zgłoszone przez osoby organizujące spotkania w poprzednich latach. Piękne gadżety oraz książkę zaprojektowała dr Anita Wasik, prowadząca Pracownię Projektowania dla Kultury Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Rejestracja spotkań i informacje: www.dnisasiadow.pl