fbpx
Aktualności

30-lecie samorządu terytorialnego

27 maja 2020 roku w Gdańsku rozpoczęły się uroczystości 30-lecia samorządu terytorialnego. To bardzo ważne święto, które rozpoczęło się od spotkania byłych prezydentów Gdańska oraz byłych przewodniczących Rady Miasta Gdańska w Nowym Ratuszy. Podsumowaniem spotkania była prezentacja publikacji, w której niejeden raz występuje Wyspa Sobieszewska.

W trakcie spotkania w Nowym Ratuszu, prezydent Aleksandra Dulkiewicz zaprezentowała najnowszą publikację miejską pt. “Gdańsk wczoraj i dziś 1990-2020. 30 lat samorządności”. Przedstawia ona m.in. inwestycje i projekty społeczne realizowane w naszym mieście, ale też osiągnięcia Gdańska i jego mieszkańców, w różnych dziedzinach, na przestrzeni ostatnich trzech dekad.

Jedną z nich jest bardzo ważny dla społeczności całej Wyspy Sobieszewskiej nowy most! Wartość inwestycji to 70 mln zł, z czego 27 mln zł dofinansowania z budżetu państwa.

Wyspa Sobieszewska występuje w podsumowaniu także w kontekście nowych dróg rowerowych, działalności kulturalnej Wyspy Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury, spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami, Gdańskiego Szlaku Wodociągowego ze Zbiornikiem Kazimierz, informacją turystyczną oraz Ochotniczymi Strażami Pożarnymi: w Sobieszewie i Świbnie.

Publikację można pobrać tutaj: https://www.gdansk.pl/download/2020-05/149831.pdf.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X