fbpx
Aktualności

Apel o rozwagę do odwiedzających rezerwaty na Wyspie Sobieszewskiej

Na Wyspie Sobieszewskiej znajdują się dwa rezerwaty przyrody – Mewia Łacha (przy Ujściu Wisły, w Świbnie) oraz Ptasi Raj (w Górkach Wschodnich). Apelujemy o rozwagę podczas wycieczek turystycznych do tych miejsc. Wiosna to okres lęgowy przebywających w rezerwatach ptaków i spacerować należy wyłącznie wyznaczonymi trasami.

Bardzo popularne są spacery do rezerwatu Mewia Łacha na Wyspie Sobieszewskiej. To przepiękny teren, podczas spaceru obserwujemy Ujście Wisły, ptactwo, po drodze mijamy dwie wieże widokowe i edukacyjne tablice informacyjne.

Ważne by zachować rozwagę w spacerach! Absolutnie nie wolno wchodzić za znak zakazu wejścia na ostrogę przy Ujściu Wisły oraz skręcać w lewo na plażę za znakami zakazu. Jest to teren rezerwatu, gdzie wiosną odbywają się m.in. lęgi sieweczki obrożnej. Ptaki łatwo wystraszyć – lub nawet- zdeptać ich gniazda.

Razem z Grupą Badaczy Ptaków Wodnych KULING apelujemy o rozsądek i stosowanie się do znaków i ścieżek wyznaczonych w rezerwacie przyrody Mewia Łacha, a także w Ptasim Raju, w Górkach Wschodnich.

Rezerwaty to tereny, na których my – odwiedzający – jesteśmy gośćmi, a przeznaczone są do bezpiecznego bytowania ptactwa i innych zwierząt.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X