fbpx
Aktualności

Drużyna harcerska na Wyspie Sobieszewskiej

67 Drużyna Harcerska “Watra” im. Jadwigi Orłowiczówny wznawia działalność! Zbiórka naborowa do drużyny działającej przy Hufcu ZHP Gdańsk-Portowa odbędzie się 4 maja w godz. 17.00 – 18.30. Miejsce startu: przystanek przy szkole w Świbnie (ul. Boguckiego 44). Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat.

Działalność harcerska to fantastyczna przygoda, którą można zacząć w każdym wieku. Związek Harcerstwa Polskiego wychowuje młodego człowieka przez stawianie mu wyzwań i wspieranie wszechstronnego rozwoju. Należąc do drużyny harcerskiej poznajemy nowych przyjaciół, uczymy się przydatnych umiejętności, uczestniczymy w wyjazdach, organizujemy wydarzenia, żeglujemy…

Pierwsza zbiórka 67 GDH Watra działającej na Wyspie Sobieszewskiej, po okresie, w którym działalność w drużynach prowadzona była online, odbędzie się 4 maja w godz 17.00 – 18.30.

Wszystkie chętne osoby prosimy o zabranie ze sobą oświadczenia wypłonionego przez opiekuna, które znajduje się pod linkiem: https://tiny.pl/r19k2. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: [email protected].

Kim była patronka drużyny?

ORŁOWICZÓWNA JADWIGA
ps. “Jagusia“, ur. 1905 Czortków, zm. 1945 Kraków.
Historyczka sztuki, pielęgniarka, współorganizatorka sanatorium dla dzieci w Istebnej, organizatorka punktów sanitarnych i przytułków dla dzieci w Krakowie (1939), działaczka Rady Głównej Opiekuńczej, kierowniczka sanatorium dla dzieci w Józefowie k. Warszawy, uczestniczka Powstania Warszawskiego. Autorka projektu prób dla instruktorek specjalności,
organizatorka wypraw instruktorskich w Alpy.


Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X