fbpx
Aktualności

Działalność GAK Wyspa Skarbów w listopadzie

W związku z obostrzeniami rządowymi między 7 a 29 listopada 2020 r. zmianie ulega tryb działalności instytucji kultury. GAK Wyspa Skarbów, a także Biblioteka na Wyspie działają tylko online. Aktualne działania instytucji znajdują się na Facebooku: https://www.facebook.com/wyspa.gak.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa w listopadzie działalność instytucji kultury zostaje przeniesiona do internetu.

Odowołania: Zaszyj się na Wyspie – Warsztaty krawieckie – 7 i 14.11 – ODWOŁANE, „KłębKOMINY” – Warsztaty dziewiarskie – 28.11 – ODWOŁANE. Od 9.11 w trybie online odbywać się będą TYLKO zajęcia z gitary; pianino – informacja wkrótce; pozostałe zajęcia zostają ZAWIESZONE. Obostrzenia wchodzą w życie w sobotę 7 listopada i potrwają do 29 listopada.

Biblioteka na Wyspie pozostaje zamknięta od 7 do 29 listopada.

Wystawa online Erazma Wojciecha Felcyna “Anatomia Apokalipsy”. W formie postów na Facebooku.

„Wystawa ta jest przede wszystkim wyrazem mojego buntu przeciw temu, co dzieje się we współczesnym świecie – i szczególnie w Polsce. Jest to bunt przeciw infantylizacji społeczeństw i ich elit, która wiedzie ludzkość ku zagładzie. Puszka Pandory jest już szeroko otwarta i nic tego faktu nie zmieni. Dewastacja systemu ekologicznego Ziemi postępuje z rosnącą szybkością – niczym śmiercionośna  kula tocząca się po równi pochyłej; nic już nie jest w stanie jej zatrzymać…”

Erazm Wojciech Felcyn z urodzenia bydgoszczanin (1946), dr inż. chemik, współwłaściciel i członek zarządu firmy CREON (Gdańsk).

Jedna Wyspa – Wiele Wspomnień. Wystawa na podstawie książki Waldemara Nocnego. W formie postów na Facebooku.

Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa 2020 odbywająca się pod hasłem „Moja droga”, zainspirowała nas do podążenia śladami, nieznanych dotąd losów mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej. Dowiecie się jak wyglądało życie w Bohnsack, zanim stało się znaną osadą letniskową, poznacie historie związane z przeprawą promową, pierwszymi ośrodkami wypoczynkowymi.

Waszym przewodnikiem po tej wyprawie będzie NAJNOWSZA książka Waldemara Nocnego – Wyspa wspomnień, przedstawiająca trzydzieści osobistych wspomnień mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej ukazujących przekrój ludzkich doświadczeń. Zbiór powstał z myślą o zachowaniu i utrwaleniu czasu zmian kulturowych i materialnych u ujścia Wisły. Wspomnienia te odsłaniają historię Wyspy Sobieszewskiej, dzisiaj terenu Gdańska, jej dramatyczne początki aż po współczesność, gdzie ekologia, rekreacja i dbałość o standard życia mieszkańców okazały się dla nich wiodącym elementem życia na tle rodzącej się turystyki.

Całemu wydarzeniu towarzyszy wystawa czasowa w Izbie Pamięci Wincentego Pola. Tematem przewodnim ekspozycji będzie wyżej wspomniana książka Waldemara Nocnego. Złożą się na nią wspomnienia bohaterów gry literackiej oraz inne, warte uwagi, przypomnienia i zapamiętania. Całość zostanie zilustrowana archiwalnymi fotografiami Wyspy Sobieszewskiej. Jej dodatkowym atutem będzie możliwość odsłuchania wybranych wspomnień nagranych przez aktora Teatru Miniatura Andrzeja Żaka oraz Alicję Bielską, biolożkę, artystkę plastyka, która każda wolną chwilę poświęca pasji ceramiki. Wystawa będzie udostępniona do 31 grudnia 2020

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X