fbpx
Aktualności

Dzielnicowe czapki z Wyspy Sobieszewskiej!

Instytut Kultury Miejskiej, organizator letni spacerów Lokalnych Przewodników i Przewodniczek po Wyspie Sobieszewskiej, wyprodukował wyjątkową, dzielnicową linię czapek. Nakrycie głowy z Wyspy Sobieszewskiej jest zaprojektowane przez znaną z komiksowych Porysunków Magdalenę Danaj. Czapki dostępne są w sklepie IKM w cenie 38 zł.

Bohaterami i bohaterkami zdjęć w autorskich czapkach są Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki oprowadzający w danych dzielnicach oraz osoby zaangażowane w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Na Wyspie Sobieszewskiej są to: Magdalena Urbańska – Lokalna Przewodniczka po Wyspie Sobieszewskiej oraz pracowniczka Stacji Biologicznej Wydziału Biologii UG oraz Antoni Polakowski – Lokalny Przewodnik po Wyspie Sobieszewskiej.

Poszerzając katalog produktów w sklepie IKM w pierwszej kolejności wzięliśmy pod uwagę działania, które realizujemy. W odniesieniu do projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki powstał pomysł stworzenia autorskich czapek, charakterystycznych dla dzielnic, w których można spotkać lokalnych przewodników zarówno na spacerach jak i w przygotowanych przez nich przewodnikach. 

– Z pewnością dzielnicowe czapki wyrażają sympatię i dumę ze swojej dzielnicy, a także zachęcają do spacerów i poznawania nieznanych miejsc Gdańska z lokalnymi przewodnikami – niezależenie od pogody – mówi Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej.  Każda czapka jest inna, tak jak różne są charaktery gdańskich dzielnic, które można zwiedzać z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X