fbpx
Aktualności

Europejskie Jamboree już za rok!

Dokładnie za rok – 27 lipca 2020 roku rozpocznie się Europejskie Jamboree. Najbliższe 365 dni przygotowań harcerze i Miasto Gdańsk spędzą na przygotowaniu warościowego programu edukacyjnego oraz infrastruktury i organizacji życia skautów w Gdańsku i na Wyspie Sobieszewskiej. Zlot promowany jest także wśród 45 000 uczestników Światowego Jamboree Skautowego w Zachodniej Wirginii w USA.

Światowe Jamboree Skautowe jest wyjątkowym wydarzeniem. Co cztery lata, w innym miejscu na świecie spotykają się dziesiątki tysięcy młodych ludzi, których łączy wspólna idea i przyrzeczenie skautowe. Mówi o służbie na rzecz innych ludzi, kraju i Bogu oraz przestrzeganiu zasad wynikających z prawa skautowego. Informacje o światowej imprezie znajdują się na: https://www.2019wsj.org.

– To najliczniejszy kontyngent ZHP od lat. Do Japonii, w 2015 roku, pojechało 350 osób. W tym roku, dzięki wsparciu partnerów i sponsorów, udało się nam wysłać 420 osobową grupę do Stanów Zjednoczonych. Światowe Jamboree Skautowe, to miejsce, gdzie spotykają się najważniejsze w skautingu osoby oraz najbardziej aktywni liderzy, którzy pracują z młodzieżą. Dlatego na terenie miasteczka zlotowego liczącego ponad 5,5 tys. ha nie mogło zabraknąć miejsca na promocję Europejskiego Jamboree 2020, które odbędzie się w Gdańsku – mówi Karol Gzyl, komendant Europejskiego Jamboree 2020, zastępca Naczelniczki ZHP.

Zespół Projektu Europejskiego Jamboree przygotował miejsce, które promuje Polskę oraz Europejskie Jamboree 2020 w Gdańsku. Znajdą się tam aktywności, które przybliżą uczestnikom i uczestniczkom miejsce zlotu, czyli Wyspę Sobieszewską oraz Gdańsk (poprzez zabawę na mapach z ozobotami – niewielkimi robotami uczącymi programowania), quiz dotyczący zmian klimatycznych, który odnosi się do myśli przewodniej Europejskiego Jamboree 2020 – „ACT”, czyli działaj, w szczególności – na rzecz poprawy kondycji środowiska naturalnego.

Harcerzy i harcerki odwiedzi podczas Światowego Jamboree 2019 Prezydent Miasta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, która weźmie udział w spotkaniu z Sekretarzem Generalnym WOSM Ahmadem Alhendawi na temat przygotowań Gdańska do Europejskiego Jamboree 2020.

Europejskie Jamboree 2020 w Gdańsku będzie imprezą wyjątkową. Po raz pierwszy w historii światowego skautingu na wspólnym zlocie spotkają się przedstawiciele organizacji skautowych zrzeszonych w WOSM (Światowa Organizacja Ruchu Skautowego) oraz w WAGGGS (Światowa Organizacja Przewodniczek i Skautek). Organizatorem Europejskiego Jamboree 2020 na Wyspie Sobieszewskiej jest Związek Harcerstwa Polskiego i obie światowe organizacje; gospodarzem – Miasto Gdańsk.  

Więcej informacji o Europejskim Jamboree 2020 w Gdańsku: www.ej2020.org, www.facebook.com/EuropeanJamboree2020

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X