fbpx
Aktualności

Festiwal Kultura Bliskości

Misją festiwalu „Kultura w bliskości” jest promowanie idei kultury inkluzywnej. W programie wydarzenia znajdą się debaty, pokazy filmowe, wystawa, akcje artystyczno-plastyczne, warsztaty, przedstawienia, koncerty. Festiwal Kultura Bliskości organizowany przez GAK Wyspa Skarbów odbędzie się 28-29 maja 2022.

Festiwal Kultura Bliskości

28-29 maja 2022

organizator: GAK Wyspa Skarbów

Misją festiwalu „Kultura w bliskości” jest promowanie idei kultury inkluzywnej. Wraz ze specjalistami dziedzin humanistycznych – językoznawcami, psychologami, terapeutami, artystami –  i przedstawicielami wpierających organizacji skoncentrujemy się na zagadnieniach sprawiedliwości społecznej, krzywdzących uprzedzeniach oraz wykluczeniu z aktywnego uczestnictwa i współtworzenia życia kulturalnego, które dotyka osoby ze szczególnymi potrzebami. Zmierzymy się z tematem budowania otwartości, wzmacniającej roli języka, postaw tolerancyjnych, przeciwdziałania różnym formom dyskryminacji. Wszystko po to, by współtworzona przez nas rzeczywistość miała bardziej przyjazny i empatyczny charakter.

W programie wydarzenia znajdą się debaty, pokazy filmowe, wystawa, akcje artystyczno-plastyczne, warsztaty, przedstawienia, koncerty. Wśród gości przewidujemy reprezentantów organizacji takich jak: Fundacja Mimo Wszystko, Kultura bez Barier, Kulawa Warszawa, Ośrodek Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka Niewidomego i Słabowidzącego w Sobieszewie, Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 28 w Gdańsku, Polski Związek Głuchych (oddział pomorski), Polski Związek Niewidomych i inne.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X