fbpx
Aktualności

Fundusz Gdańsk dzieli się dobrem

Działasz w organizacji społecznej, ruchu obywatelskim, instytucji samorządowej? Zgłoś swój pomysł i otrzymaj do 5000 zł na działania społeczne w ramach Funduszu Gdańsk dzieli się dobrem! Zgłoszenia trwają do 10 maja. Promowane będą działania o charakterze publicznym, w tym inicjatywy tworzone z myślą o grupach narażonych na dyskryminację i wykluczenie.

W styczniu 2021 roku rozpoczęła się zbiórka na Fundusz GDAŃSK DZIELI SIĘ DOBREM wspierający działania organizacji społecznych, ruchów obywatelskich, instytucji samorządowych z całej Polski. Środki zebrane w ramach zbiórki w całości zostaną przekazane w formie grantów do 5 000 zł każdy. Pomysły można zgłaszać do 10 maja 2021 r. Promowane będą działania o charakterze publicznym, w tym inicjatywy tworzone z myślą o grupach narażonych na dyskryminację i wykluczenie.

GDAŃSK DZIELI SIĘ DOBREM to akcja wsparcia prowadzona zgodnie z ideami zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza, zainicjonowana w drugą rocznicę jego śmierci. Ideą projektu jest budowa wielu inicjatyw w całej Polsce, będących inspiracją do nawet najmniejszych zmian społecznych, jakże potrzebnych w małych wspólnotach i wielkich ośrodkach miejskich.

Jak zgłosić pomysł?

By wziąć udział w konkursie grantowym należy wypełnić wniosek na stronie: www.gdanskdzielisiedobrem.pl do 10 maja 2021 r. O grant mogą starać się organizacje pozarządowe, ruchy obywatelskie, instytucje samorządowe z całej Polski. Granty będą oceniane na podstawie następujących kryteriów: kreatywność i realność pomysłu, opis grupy odbiorców, sposób promocji projektu, dotarcie do grupy odbiorców zagrożonej wykluczeniem oraz dodatkowe punkty można będzie uzyskać za działania wpisujące się w walkę z mową nienawiści. W pierwszej edycji zostanie przyznanych 20 grantów, do 5000 zł każdy. Szczegółowe wytyczne dotyczące przyznawania grantów znajdują się w regulaminie Funduszu dostępnym na stronie www.gdanskdzielisiedobrem.pl/formularz/

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X