fbpx
Aktualności

Gdańsk pod żaglami. Weź udział w rejsie z widokiem na Wyspę Sobieszewską

Gdańsk pod żaglami, czyli weekendowe pływania z widokiem na Wyspę Sobieszewską, to świetny sposób by zostać turystą we własnym mieście, odkryć nowe miejsca i formy aktywnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Na bezpłatne godzinne i dwugodzinne rejsy zaprasza mieszkańców Gdańska, w weekend 9-10 września, Chorągiew Gdańska ZHP. Umiejętności żeglarskie nie są wymagane, o wszystko zadbają harcerscy sternicy. Obowiązują zapisy: https://bit.ly/Gdańskpodzaglami2023. Wydarzenie odbywa się w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, prowadzonego przez Miasto Gdańsk i ZHP w związku z przygotowaniami do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku. 

Harcerze Chorągwi Gdańskiej ZHP zapraszają wszystkich mieszkańców Gdańska, którzy kochają żeglować, lub chcą spróbować czy to forma aktywności dla nich, na przystań przy ul. Nadwiślańskiej 39 na Wyspie Sobieszewskiej. 9 i 10 września zabiorą chętne osoby na żeglarską przygodę z widokiem na Wyspę Sobieszewską. 

– Pływania są dla każdego! Można zgłaszać się indywidualnie, z grupą przyjaciół czy rodziną. Ważne, by dzieci do lat 16 znajdowały się pod opieką dorosłych. Łącznie zaplanowaliśmy na weekend 12 krótkich (godzinnych i dwugodzinnych) rejsów. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze – zapowiada Daniela Mrozińska koordynująca pływania z ramienia Chorągwi Gdańskiej ZHP. 

Bezpłatne rejsy rozpoczynają się w sobotę i niedzielę 9 i 10 września o godz. 9.45, kończą o godz. 17.00. Zapisy i regulamin dostępny pod linkiem: https://bit.ly/Gdańskpodzaglami2023. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pytania i informacje należy kierować mailowo: [email protected]

Partnerem wydarzenia jest Gdański Ośrodek Sportu, zarządca przystani jachtowej przy ul. Nadwiślańskiej 39. 

Rejsy odbywają się w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, prowadzonego przez Miasto Gdańsk i ZHP w związku z przygotowaniami do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku. 

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X