fbpx
Aktualności

Gdańskie Fundusze

Gratka dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych! Zachęcamy do skorzystania z możliwości aplikacji o granty w konkursach Gdańskich Funduszy. Pula dofinansowania to do 700 zł na zadania realizowane przez grupy nieformalne i do 7000 zł dla organizacji pozarządowych. Wnioski można składać w następujących konkursach: Fundusz Młodzieżowy, Fundusz Senioralny i Sąsiedzki oraz Fundusz Sportowo-Rekreacyjny!

Zadaniem Gdańskich Funduszy jest pobudzanie aktywności społecznej gdańszczanek i gdańszczan oraz zwiększenie zaangażowania lokalnej społeczności w inicjatywy podejmowane na rzecz szeroko pojętego dobra wspólnego, dziejącego się w konkretnych dzielnicach miasta.

– Zawsze, ale szczególnie w tym roku, ważne jest budowanie pozytywnych relacji pomiędzy mieszkańcami i mieszkankami Gdańska. Celem funduszy jest wsparcie aktywności i wspólnotowości różnych grup poprzez zapewnienie łatwego dostępu do środków na realizację ich działań. Zachęcamy i zapraszamy do zgłaszania swoich projektów. Jesteśmy ciekawi Państwa nowych pomysłów – mówi Monika Chabior, zastępczyni prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. 

Dofinansowanie dla dwóch grup

Gdański Fundusz skierowany jest do dwóch grup realizatorów. O środki dostępne w tegorocznej puli środków finansowych, mogą się ubiegać grupy nieformalne oraz organizacje pozarządowe.

  • Grupy nieformalne to minimum 4 osoby zamieszkujące na terenie Gdańska. W przypadku Funduszu Młodzieżowego grupa może składać się z osób w wieku od 13 do 26 lat, jednakże jeśli w grupie są tylko osoby niepełnoletnie, grupa musi mieć także pełnoletniego opiekuna. Grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie w wysokości do 700 zł.
  • Organizacje pozarządowe – same nie muszą być zarejestrowanie w naszym mieście, ale ich inicjatywa musi być skierowana stricte do gdańszczanek i gdańszczan. Organizacja może dostać dofinansowanie w wysokości do 7000 zł.

Ideą regrantingu jest ułatwienie obu grupom kwestii pozyskiwania środków finansowych. W następnej kolejności oznacza to także wsparcie przy rozliczaniu przyznanych dotacji oraz przy realizacji dofinansowanych projektów.

  1. Gdański Fundusz Młodzieżowy, którego celem jest dofinansowanie działań skierowanych do dzieci i młodzieży w bardzo różnej formie – od warsztatów artystycznych, ruchowych, edukacyjnych, aż po inicjatywy integracyjne jak np. urządzenie kącików zieleni, klubu osiedlowego, gry miejskiej lub koncertu.
  2. Gdański Fundusz Sąsiedzki, przeznaczony na wszelkie inicjatywy organizowane na rzecz integracji sąsiedzkiej w dzielnicach, w szczególności: na obchody Gdańskich Dni Sąsiadów 2021, wydarzeń prorodzinnych (jak np. kluby rodziców, familiady) oraz wzmocnienie relacji i więzi sąsiedzkich.
  3. Gdański Fundusz Senioralny, wspierający działania skierowane do seniorek i seniorów, jak również realizowane przez osoby starsze, jak np. organizację wycieczek, warsztatów artystycznych, inicjatyw na rzecz rozwoju pasji, integracyjnych spotkań w ramach klubów seniora, jak również promujących wolontariat osób starszych.
  4. Gdański Fundusz Sportowo-Rekreacyjny, promujący realizację akcji związanych w następujących opcjach:
  • Inicjatywy sportowe dla różnych grup mieszkańców bez względu na płeć, wiek, pochodzenie czy poziom sprawności.
  • Promocja aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gdańska przy wykorzystaniu miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.
  • Realizacja dzielnicowych inicjatyw sportowych dla mieszkańców Gdańska integrujących społeczność lokalną.
  • Promocja i konkretne działania w zakresie zdrowego stylu życia i związanych z tym korzyści.

Informacje o gdańskich funduszach za gdansk.pl: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/wieksze-granty-i-wiecej-opcji-nowosci-w-gdanskich-funduszach

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X