fbpx
Aktualności

Halo, tu Wyspa 3/203

Zapraszamy do lektury trzeciego, jesienno-zimowego, wydania „Halo, tu Wyspa”. Co wydarzyło się na Wyspie? Co czeka nas w najbliższych dniach i latach? Przeczytaj w najnowszym numerze: https://bit.ly/Halo_tu_Wyspa_3_2023

Zapraszamy do lektury trzeciego, jesienno-zimowego, wydania „Halo, tu Wyspa”. To moment w roku, kiedy na Wyspie Sobieszewskiej możemy poczuć się wyjątkowo swobodnie. Trasy spacerowe dają nogom i głowie upragnione wytchnienie od natłoku spraw bieżących, a w swoich gorszych momentach pogoda pozwala bez wyrzutów sumienia zostać w domu – z lekturą, filmem, wśród bliskich.

https://bit.ly/Halo_tu_Wyspa_3_2023

Co wydarzyło się ostatnio na Wyspie? Jesienią odbyła się kolejna edycja warsztatów i konkursu kulinarnego organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej. Wczesnym wrześniem mieliśmy okazję pożeglować z harcerzami z Chorągwi Gdańskiej ZHP. W numerze wspominamy też letnie imprezy– Świbnieńskie Lato czy Piknik na Młynówce. Kolejne ich edycje powrócą wraz z wakacjami. https://bit.ly/Halo_tu_Wyspa3_2023.

W tym roku odbyło się 25. Światowe Jamboree Skautowe w Korei Południowej. To wydarzenie, w którym wzięło udział 43 000 uczestników i uczestniczek, w tym harcerze i harcerki z Gdańska. Już za 4 lata Jamboree odbędzie się na Wyspie Sobieszewskiej. Ugościmy skautów i skautki oraz honorowych gości z całego świata. By jak najlepiej przygotować się do organizacji zlotu, delegacja Gdańska oraz zespół organizujący Jamboree z ramienia ZHP odwiedzili Jamboree w Korei, zbierając doświadczenia od jego organizatorów. 

Trwa rocznica 50-lecia przyłączenia Wyspy Sobieszewskiej do Gdańska. Z tej okazji rozpoczynamy cykl artykułów Waldemara Nocnego podsumowujący historię najnowszą dzielnicy. Rozmawiamy także z Janem Sidorczakiem, pierwszym kierownikiem Obwodu Ochrony Wybrzeża na Wyspie Sobieszewskiej. 

W numerze także wywiad z Alicją Bielską o jej pasji do ceramiki i przyrody. Przeczytacie też Państwo podsumowanie letnich warsztatów fotograficznych czy archiwalne artykuły z „Echa Wyspy”. Zapraszamy do lektury! 

KONKURS

Jakie jest Twoje ulubione miejsce na Wyspie? Pokaż nam zdjęcie i opisz krótko, dlaczego akurat taka lokalizacja skradła Twoje serce. Dla 5 najciekawszych opisów przewidujemy nagrody książkowe. Prosimy o przesyłanie zdjęć i krótkich (do 5 zdań) opisów na adres [email protected]. Regulamin dostępny jest na stronie www.wyspasobieszewska.org

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X