fbpx
Aktualności

Halo, tu Wyspa – gazetka dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej

Już jest! Pierwszy, pilotażowy numer gazetki “Halo, tu Wyspa”. W pilotażowym numerze dzielnicowej gazetki: podsumowanie obchodów 125-lecia Wyspy Sobieszewskiej, aktualności na temat zbliżających się wydarzeń, wieści z dzielnicy, czy pierwszy z cyklu wywiadów z mieszkańcami. Dodatkowo, także: krzyżówka z atrakcyjnymi nagrodami. Tu można pobrać gazetkę!

Halo, tu Wyspa dostępna jest w różnych punktach Wyspy Sobieszewskiej oraz online na stronie: Gdańsk Wyspa Sobieszewska. Halo, tu Wyspa to nowy sposób na wsparcie kanałów informacyjnych, powstałego w 2017 roku, międzysektorowego Partnerstwa na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej.

POBIERZ GAZETKĘ W PDF.

Gazetka jest pomysłem na wzmocnienie dotychczasowych kanałów informacyjnych tj. profil na Facebooku Teraz Wyspa Sobieszewska i strona internetowa Gdańsk Wyspa Sobieszewska. Jest odpowiedzią na głosy mieszkańców, aby skuteczniej przekazywać informacje na temat działań podejmowanych przez Gdańsk oraz Partnerów Programu. W gazetce znajdzie się również miejsce na prezentowanie twórczości i pasji mieszkańców Wyspy. Pilotażowe wydanie ukazuje się w maju 2021 roku, kolejne przewidziane jest na początek lipca 2021, tak by informacje i ciekawostki o dzielnicy trafiły również do odwiedzających Wyspę Sobieszewską turystów. Nazwa gazetki nie jest przypadkowa. Wygrała w internetowym głosowaniu na tytuł, które prowadzone było na Facebooku Teraz Wyspa Sobieszewska.

W pilotażowym numerze przeczytamy m.in.: o podsumowaniu jubileuszowego roku 125-lecia powstania Wyspy Sobieszewskiej, rozmowę z Mieczysławą Cierpioł ze Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, która wspomina m.in. obchody 100-lecia dzielnicy oraz powstanie pierwszej wydawanej na Wyspie Sobieszewskiej gazetki – Echa Wyspy, artykuł Radka Smilgina ze Stowarzyszenia Wyspa o restauracjach w dawnym kurorcie Bohnsack, a także: informacje na temat inwestycji na Wyspie Sobieszewskiej, przyszłości dawnego Ośrodka Wypoczynkowego Drogowiec, czy ptakach szponiastych przelatujących wiosną nad dzielnicą.

W numerze znajduje się także „wyspiarska” krzyżówka z nagrodami. Na zwycięzców czekają zestawy nagród, m.in.: plecaki, koce piknikowe, rakietki do badmintona i inne gadżety przydatne do aktywnego spędzania czasu na Wyspie Sobieszewskiej.

Szczegółowy regulamin związany z konkursem i krzyżówką dostępny jest na stronie Gdańsk Wyspa Sobieszewska.

Partnerstwo na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej zawiązane zostało w 2017 roku przez 21 podmiotów i organizacji działających na Wyspie Sobieszewskiej. Od tej pory „wspólnymi siłami i w pełnym porozumieniu” realizują Program Społeczny Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzony przez Miasto Gdańsk, w ramach przygotowań do zlotów harcerskich i skautowych. Celem programu jest integracja mieszkańców, zwiększenie ich zaangażowania w sprawy lokalne, wzrost dbałości o środowisko naturalne Wyspy, poprawa estetyki dzielnicy oraz zwiększenie jej potencjału turystycznego.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X