fbpx
Aktualności

Halo, tu Wyspa. Wydanie wakacyjne

Wakacyjny numer gazetki „Halo, tu Wyspa” jest już dostępny: na Wyspie oraz online. W najnowszym numerze mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej oraz turyści odwiedzający Wyspę Sobieszewską znajdą informacje o ciekawych miejscach w dzielnicy, aktualnościach z życia lokalnej społeczności, zapowiedzi letnich wydarzeń, a także krzyżówkę z nagrodami. „Halo, tu Wyspa” to nowy kanał informacyjny wspierający komunikację, powstałego w 2017 roku, międzysektorowego Partnerstwa na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej.

Wakacyjny numer „Halo, tu Wyspa” dostępny jest w różnych punktach Wyspy Sobieszewskiej (sklepach, GAK Wyspie Skarbów, Punkcie Informacji Turystycznej, bibliotece) oraz w wersji PDF na stronie Gdańsk Wyspa Sobieszewska. Gazetka to pomysł na wzmocnienie dotychczasowych kanałów informacyjnych Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzonego przez Miasto Gdańsk tj. profilu na Facebooku Teraz Wyspa Sobieszewska i strony internetowej Gdańsk Wyspa Sobieszewska. Jest też odpowiedzią na głosy mieszkańców, aby skuteczniej przekazywać informacje na temat działań podejmowanych przez Miasto Gdańsk oraz Partnerów Programu.

– Cieszymy się z pozytywnego odzewu na pierwszy numer gazetki. Zgłosili się do nas mieszkańcy, którzy chcą aktywnie włączyć się w tworzenie „Halo, tu Wyspa”. Efektem takiej współpracy jest m.in. artykuł o wędrującym wiatraku z Wieńca, pierwszy odcinek opowiadania pt.: „Tajemnice Wyspy”. Dużą popularnością cieszyła się też krzyżówka z nagrodami. Nie jest to prosta łamigłówka, ale większość odpowiedzi można wyszukać w gazetce – mówi Łukasz Kłos, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej.

W letnim numerze „Halo, tu Wyspa” poznajemy historię kolejnego mieszkańca Wyspy Sobieszewskiej. Pierwszą bohaterką cyklu była Mieczysława Cierpioł, prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej. W wakacyjnym numerze przeczytamy wywiad z Jerzym Petryczko, prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Świbnie i jednocześnie Przewodniczącym Rady Dzielnicy Wyspa Sobieszewska, z którego dowiemy się o odpowiedzialnej pracy strażaków, a także o ich zaangażowaniu w sprawy społeczne i życie dzielnicy. Czytelnicy i czytelniczki znajdą ciekawe materiały edukacyjne: o budkach lęgowych z „Ptasiego Osiedla”, historię dziobaka, który nie jest zwierzęciem, a wytrwałą rośliną wydmową, informacje o rezerwatach Ptasi Raj i Mewia Łacha. Jest też żartobliwy poradnik plażowicza i astroporady, oraz zaproszenie do spacerów po Wyspie z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami.

Nie mogło zabraknąć „wyspiarskiej” krzyżówki z nagrodami. Na zwycięzców czeka pięć zestawów nagród: słuchawki, frisbee, chusta wielofunkcyjna, ręcznik szybkoschnący i skarpetki. Szczegółowy regulamin krzyżówki dostępny jest na stronie Gdańsk Wyspa Sobieszewska.

Zwycięzcami zostanie 5 osób, które jako pierwsze wyślą zdjęcia na mail: [email protected] z rozwiązaniami w terminie: od 06 sierpnia 2021 roku od północy, kończy 08 sierpnia 2021 roku do północy. Nagrodami w konkursie dla każdego zwycięzcy są zestawy zawierające: słuchawki, frisbee, ręcznik, bandana, skarpetki. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi w dniu 09 sierpnia 2021 roku. Osoby zostaną poinformowane mailowo. PEŁEN REGULAMIN.

Partnerstwo na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej zawiązane zostało w 2017 roku przez 21 podmiotów i organizacji działających na Wyspie Sobieszewskiej. Od tej pory „wspólnymi siłami i w pełnym porozumieniu” realizują Program Społeczny Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzony przez Miasto Gdańsk, w ramach przygotowań do zlotów harcerskich i skautowych. Celem programu jest integracja mieszkańców, zwiększenie ich zaangażowania w sprawy lokalne, wzrost dbałości o środowisko naturalne Wyspy, poprawa estetyki dzielnicy oraz zwiększenie jej potencjału turystycznego.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X