fbpx
Aktualności

“Halo, tu Wyspa”. Zbliża się nowe wydanie

W przygotowaniu jest nowe wydanie dzielnicowej gazetki “Halo, tu Wyspa”. Prezentowane są w niej sprawy bliskie mieszkańcom, relacje i zapowiedzi wydarzeń, plany i zamierzenia zmian na Wyspie Sobieszewskiej oraz wywiady -rzeki z cyklu “Jestem z Wyspy”. Wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w tworzenie nadchodzącego numeru (kwiecień-czerwiec) prosimy o kontakt: [email protected].

„Halo, tu Wyspa” to nowy sposób na wsparcie kanałów informacyjnych, powstałego w 2017 roku, międzysektorowego Partnerstwa na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej. Na łamach kolejnych numerów poruszane są tematy dotyczące zmian i inwestycji na Wyspie Sobieszewskiej, relacje i zapowiedzi wydarzeń społeczno-kulturalnych, wywiady z cyklu „Jestem z Wyspy”.

Partnerstwo na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej zawiązane zostało w 2017 roku przez 21 podmiotów i organizacji działających na Wyspie Sobieszewskiej. Od tej pory „wspólnymi siłami i w pełnym porozumieniu” realizują Program Społeczny Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzony przez Miasto Gdańsk, w ramach przygotowań do zlotów harcerskich i skautowych. Celem programu jest integracja mieszkańców, zwiększenie ich zaangażowania w sprawy lokalne, wzrost dbałości o środowisko naturalne Wyspy, poprawa estetyki dzielnicy oraz zwiększenie jej potencjału turystycznego.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X