fbpx
Aktualności

Informacja Turystyczna na Wyspie Sobieszewskiej już otwarta

Codziennie w sezonie letnim, od 1 lipca do 31 sierpnia, w godz. 9.00 – 17.00 czynny będzie Punkt Informacji Turystycznej na Wyspie Sobieszewskiej. Znajduje się przy ul. Turystycznej 1, tuż przy wjeździe na Wyspę przez Most 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski.

W Punkcie IT uzyskamy informację o atrakcjach turystycznych Wyspy Sobieszewskiej czy wydarzeniach, które planowane są w dzielnicy. Otrzymamy bezpłatne mapy turystyczne, tras rowerowych i nordic walking. Dystrybuowany w tym miejscu będzie także folder „Wyspa Aktywnie” oraz gazetka dzielnicowa „Halo, tu Wyspa”.

Turyści mogą tu wyrobić Kartę Turysty. Z pewnością wszystkich zainteresuje oferta literacka – dostępna będzie książka Waldemara Nocnego „Wyspa Wspomnień. Osobiste historie mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej”. Dodatkowo, w Punkcie Informacji Turystycznej kupimy gdańskie pamiątki i gadżety: słodycze (czekolady, cukierki) skarpetki, szklane butelki z korkiem, parasole, poncho-piłki, pudełka śniadaniowe, maseczki, kominy.

Punkt Informacji Turystycznej na Wyspie Sobieszewskiej prowadzi Gdańska Organizacja Turystyczna z środków Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej w ramach przygotowań Gdańska do Światowego Jamboree Skautowego 2027.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X