fbpx
Aktualności

Informacja turystyczna na Wyspie Sobieszewskiej!

Informacja na wyciągnięcie ręki – nowy punkt IT na Wyspie Sobieszewskiej. Do trzech już funkcjonujących punktów Informacji Turystycznej (lotnisko, dworzec PKP i ul. Długi Targ) dołączają kolejne. Jeden z nich znajdziemy na Wyspie Sobieszewskiej (ul. Turystyczna 1). Zapraszamy! 

30 czerwca o godz. 11.00 zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak oficjalnie otworzy punkt IT. Nowy punkt czynny będzie codziennie do 31 sierpnia. Informacja Turystyczna będzie funkcjonowała w godzinach 9.00-17.00.

– Oprócz informacji i porad w kwestii spędzania wolnego czasu, nasi informatorzy chętnie podzielą się materiałami informacyjnymi dotyczącymi Wyspy Sobieszewskiej oraz Światowego Jamboree Skautowego 2023, o które wspólnie starają się Związek Harcerstwa Polskiego i Miasto Gdańsk. Prowadzona będzie też sprzedaż gdańskich gadżetów i upominków. Podobnie, jak w innych punktach, również w tych nowych, będzie można zakupić Kartę Turysty – mówi Łukasz Kłos, pełnomocnik prezydenta Miasta Gdańska ds. Jamboree 2023.

Punkt Informacji Turystycznej zostanie otwarty przez Gdańską Organizację Turystyczną ze środków Programu Społecznego realizowanego przez Miasto Gdańsk i ZHP w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku.

Punkt informacji turystycznej to kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców wyspy i turystów. Przypomnijmy, że do końca roku mają zostać ukończone prace nad nowym mostem zwodzonym, a w tym miesiącu został ogłoszony przez DRMG przetarg na drogę rowerową wzdłuż ulicy Turystycznej.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X