fbpx
Aktualności

Kajakowa przygoda na Wyspie Sobieszewskiej

Rozpocznij sezon kajakowy na Wyspie Sobieszewskiej! 5 czerwca przy Przystani Młynówka odbędzie się piknik rodzinny pełen atrakcji związanych z wodą, Wyspą Sobieszewską, historią i ekologią. W programie m.in.: pływanie kajakami i SUP-ami, żeglarskie i wodne gry i zabawy, konkursy, warsztaty, ognisko. Wstęp na wydarzenie i wszystkie aktywności jest bezpłatny. Kajakowa Przygoda organizowana jest przez Miasto Gdańsk przy współpracy z Fundacją Family Challenge i Partnerstwem na Rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej.

W 2021 roku na kanale Młynówka na Wyspie Sobieszewskiej otwarto nową przystań kajakową. Postawiono wiaty piknikowe, miejsca do osuszania kajaków, przygotowano miejsce ogniskowe. Społeczność mieszkańców dzielnicy tworząca Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej razem z działającą od lat w obszarze turystyki aktywnej Fundacją Family Challenge postanowili, organizując kolejne, rodzinne wydarzenie, przybliżyć to miejsce wszystkim gdańszczanom i gościom odwiedzającym Wyspę.

REGULAMIN IMPREZY

ZAPISY NA PŁYWANIA KAJAKAMI

Piknik odbędzie się 5 czerwca, w godz. 10.00–15.00. Główną atrakcją jest pływanie kajakami i SUP-ami po Martwej Wiśle. Każdy uczestnik kajakowych przygód będzie miał okazję podziwiać Wyspę Sobieszewską od strony wody. Dodatkowe zabawy wodne i żeglarskie przygotuje Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego: regaty łódek origami, tańce żeglarskie, bieg Jungów, naukę węzłów, bańki mydlane czy grę w Bubball. Animatorzy GAK Wyspy Skarbów oraz Fundacji Strefa Mocy poprowadzą warsztaty robienia magnesów z masy porcelanowej oraz latawców.

Dla najmłodszych przygotowano dmuchany zamek, popcorn i watę cukrową. Zainteresowane historią dzielnicy osoby będą miały okazję do rozmowy z historykiem i pisarzem Waldemarem Nocnym, a także nabycia jego książek. Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej przygotowało konkursy wiedzy o Wyspie Sobieszewskiej, a OSP Sobieszewo zaprezentuje wóz strażacki oraz podstawy pierwszej pomocy. O ochronie ptaków i ssaków wybrzeża Wyspy Sobieszewskiej dowiemy się więcej na stoisku Błękitnego Patrolu WWF.

Trwa miejska kampania #zameldujsiewgdansku. Na terenie pikniku znajdzie się stoisko informacyjne, na którym dowiemy się jak zameldować się w swojej dzielnicy. Dlaczego to ważne? Liczba zameldowanych mieszkańców ma wpływ na wysokość rocznego budżetu poszczególnych Rad Dzielnic czy rozwój transportu publicznego.

Na miejscu stanie również mobilny punkt Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Wyrobimy w nim lub odnowimy gdańską Kartę Mieszkańca. Umożliwia ona bezpłatne wejście, raz w roku, do wybranych instytucji kultury w Gdańsku. Karta uprawnia również do zniżek w niektórych lokalach gastronomicznych, sklepach czy firmach usługowych.

Organizatorzy zapraszają do odpoczynku, piknikowania i przywiezienia ze sobą produktów na ognisko.

Szczegóły na temat wydarzenia na stronie: www.aktywnienawyspie.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku: https://bit.ly/KajakowaPrzygoda.

Piknik realizowany jest w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzonego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego 2027.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X