fbpx
Aktualności

Kajakowa Przygoda na Wyspie Sobieszewskiej – relacja

Słonecznie, radośnie, rodzinnie – tak było na niedzielnym pikniku „Kajakowa przygoda na Wyspie Sobieszewskiej” 5 czerwca. Sporo osób przyciągnęły animacje i konkurencje dla dzieci oraz pływanie – kajakami i SUP-ami po Martwej Wiśle. 

Wydarzenie organizowane przez Miasto Gdańsk razem z Fundacją Family Challange i Partnerstwem na rzecz rozwoju Wyspy Sobieszewskiej odbyło się przy przystani kajakowej na kanale Młynówka (obiekt zarządzany jest przez Gdański Ośrodek Sportu), która została otwarta w 2021 r.  Od rana przybywali kolejni uczestnicy, głównie by skorzystać z bezpłatnych pływań kajakami czy SUP-ami, ale po wodnych przygodach czekały na nich kolejne atrakcje.

Piknik zaplanowano w taki sposób, że przy każdym stoisku/punkcie do wykonania było zadanie. Po zebraniu minimum 9 pieczątek otrzymywało się nagrody – turystyczne gadżety związane z Wyspą Sobieszewską.

– Skorzystaliśmy z baniek, zapisaliśmy się na kajaki, długo zeszło nam na malowaniu, łowiliśmy rybki. Z wielu rzeczy można jeszcze skorzystać, podążam za synem i tym, co mu się spodoba. Jest kolorowo, świetna atmosfera – opowiada pani Gosia, mieszkanka Wyspy Sobieszewskiej.

– Wszystko jest bardzo dobrze przygotowane, warunki na wodzie świetne. Pierwszy raz jesteśmy na tym pikniku, mieszkamy w Gdańsku mniej niż rok, miło jest skorzystać z takich wydarzeń – mówi pan Grzegorz.

Wojtek z tatą byli na kajakach po raz pierwszy, przyjechali z Osowy i chętnie ponownie pójdą na kajaki.

Pani Karolina z dziećmi przyjechała z Kiełpina Górnego. Spotkałyśmy się przy biegu jungów, konkurencji prowadzonej przez harcerzy z Chorągwi Gdańskiej ZHP. Polega on na zawiązaniu węzła knagowego, ubraniu kamizelki ratunkowej, przejściu przez koło ratunkowe, rzucie rzutką ratunkową i rzutem do celu. – Super pomysł na zbieranie pieczątek. Zaliczyliśmy już kilka konkurencji, zrobiliśmy też porcelanowe rybki. Ruszamy dalej by zdobyć więcej pieczątek – komentuje.

Podczas pikniku można było założyć Kartę Mieszkańca lub odnowić już raz założoną. Do godziny 14.00 w mobilnym busie Visitgdansk zarejestrowano aż 50 nowych kart. Obecny był także Wydział Spraw Obywatelskich, który w ramach akcji #zameldujsiewgdansku informował jak zameldować się w swojej dzielnicy.

Piknikując i uczestnicząc w zabawach można było dowiedzieć się więcej na temat Wyspy Sobieszewskiej – mini wykłady/opowieści ze sceny wygłaszał Waldemar Nocny. Szczegóły na temat dzielnicy, jej atrakcji turystycznych, przyrody przedstawiało na stoisku Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej.

Dużo radości dzieciom sprawiła Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk-Sobieszewo. Oprócz pokazu sprzętu ratowniczego, czy możliwości zrobienia zdjęcia w wozie strażackim chłodzili uczestników kurtynami wodnymi, a pod koniec pikniku zgotowali prawdziwe „piana party”.

Ciekawe edukacyjne stoisko prowadził również Błękitny Patrol WWF, a warsztaty plastyczne – latawce z papieru i porcelanowe rybki-magnesy, można było przygotować z Wyspą Skarbów GAK i Fundacją Strefa Mocy.

Atrakcji, uśmiechów i słońca nie brakowało. Zapraszamy na kolejne wydarzenia na Wyspie Sobieszewskiej! Więcej informacji o tym, co dzieje się w dzielnicy na www.gdanskwyspasobieszewska.pl oraz Facebooku Teraz Wyspa Sobieszewska: https://www.facebook.com/TerazWyspaSobieszewska.

Program wydarzenia współorganizowali: Gdański Ośrodek Sportu, Chorągiew Gdańska ZHP, Fundacja Obudź Nadzieję, Wyspa Skarbów GAK, Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, OSP Sobieszewo, WWF.

Piknik realizowany jest w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzonego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego 2027.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X