fbpx
Aktualności

Koncerty dla mieszkańców na Zlocie ZHP Gdańsk 2018

Radość, muzyka, harcerstwo! Wyspa Sobieszewska żyje Zlotem ZHP Gdańsk 2018, którego mottem jest hasło “Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!” Harcerze zapraszają mieszkańców na wieczorne koncerty o godz. 20.30. Opaskę – wejściówkę należy odebrać w Informacji Turystycznej na Wyspie Sobieszewskiej, przy ul. Turystycznej 1. 

PROGRAM KONCERTÓW NA SCENIE ZLOTOWEJ.

Start każdego koncertu o godz. 20.30. // wyjątkowo zespół Kraków Street Band o godz. 19.00

8 sierpnia – Zespół Made

Jesteśmy zespołem grającym od wielu lat na Głogowskiej scenie. W swej historii przeszliśmy już wzloty i upadki, jednak czujemy że lata świetności mamy dopiero przed sobą. Gramy bluesa i rocka jednak nie stronimy także od innych brzmień. To co nas wyróżnia to energia, pozytywne wibracje. Co tu dużo gadać. Przyjdźcie na nasz koncert lub posłuchajcie naszej debiutanckiej płyty pt. “NIE!”, a sami się przekonacie

8 sierpnia – Harcerska Grupa Artystyczna „Liminis”

Śpiewamy bo lubimy, występujemy na festiwalach, konkursach piosenki, gramy koncerty, prowadzimy warsztaty muzyczne, z elementami muzykoterapii, rytmiki, emisji głosu, instrumentalne z tworzenia instrumentów perkusyjnych tzw. przeszkadzajek. Uwielbiamy takie instrumenty (które Jerzy Filar nazwał “leśnymi”).

Jesteśmy Wokalno-instrumentalnym Zespołem Reprezentacyjnym Chorągwi Dolnośląskiej ZHP. W 2013 roku muzyczny szlak zawiódł nas na Międzynarodowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, gdzie piosenką “Bieszczadzka miłość” zdobyłyśmy Srebrną Jodłę. Właśnie tam w studio nagrań, nagrałyśmy I utwór. Śpiewałyśmy na różnych festiwalach, konkursach piosenki. W roku 2015 piosenka “RUDAWY” zdobyła II miejsce na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. Z radością koncertowałyśmy już w wielu miastach i województwach, zapraszane przez środowiska harcerskie, władze samorządowe, instytucje.

9 sierpnia – Grupa Muzycznego Wsparcia

Grupa Muzycznego Wsparcia powstała wiosną 2012r. początkowo pod nazwą Harcerska Grupa GMW. Był to efekt spontanicznego występu grupy instruktorów na koncercie Muzyka Wędrownika, który odbył się w marcu 2012r podczas przeglądu Kulturalnego Hufca ZHP Gdańsk Śródmieście. GMW zadebiutowała na 40 Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej BAZUNA 2013 a zaprezentowana tam „Wiosna” zdobyła tytuł Rajdowej Piosenki Roku – co stałą się zachętą do dalszej działalności (co początkowo nie było wcale takie oczywiste). W repertuarze grupy znajdują się piosenki turystyczne, żeglarskie i poezja śpiewana własnego autorstwa. Zespól koncertuje głównie w województwie pomorskim.

9 sierpnia – Wiatraki

Zespół wokalno-instrumentalny. Zadebiutował w 1970 r. piosenką Polskie wiatraki w Telewizyjnej Giełdzie Piosenki w składzie: Henryk Fabian – g., voc., Ryszard Gromek – dr., perc., Ryszard Poznakowski – org., voc., lider, Katarzyna Sobczyk – voc., Jana Tarnowska – voc., baset. Nazwę uzyskał w plebiscycie telewidzów tego programu. W tym samym roku nagrał LP Wiatraki, dokonał archiwalnych nagrań radiowych, wystąpił także na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wyśpiewał autorom piosenki Beskidzkie świątki wyróżnienie za utwór o walorach ludowych. Z zespołem współpracował także OsobaBohdan Kendelewicz – bg. Koncertował w NRD i ZSRR. Rozwiązał się w 1971 r.*

10 sierpnia – Wszyscy Byliśmy Harcerzami

Wszyscy Byliśmy Harcerzami (WBH) – polski zespół rockowy grający alternatywne, rockowe i punkrockowe aranżacje piosenek harcerskich i turystycznych. Powstał w 2012 roku na bazie zespołów No Smoki, Radosław Stolar i McAron, w których grają muzycy Marcin „Jaskuł” Rzońca (wokal), Daniel „Ksywa” Konatowicz (gitara, wokal), Mirek „Ziru” Wójcik (bębny), Robert „Czorny” Stolarek (gitara) i Darek „Puszek” Krasnodębski (bas, wokal). W pierwotnym składzie grał również Andrzej „Niedźwiedź” Niedźwiecki (bas).

Zespół wydał dwie płyty:

Trzy Pióra w roku 2012 Sonic Records[7] (singiel “Płonie ognisko”[8]);
Cztery żywioły w roku 2017 Agencja Muzyczna Polskiego Radia [9] (singiel “Zielony płomień”[10]).
Patronat nad obiema sprawuje Komendant Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego

11 sierpnia – Dzień Regionów i widowisko „100 na 100 – Pod Lilii Znakiem”

Koncert utrzymany w formie dynamicznego wielowątkowego widowiska artystycznego składa się z trzech uzupełniających się obrazów pozwalających ukazać znaczącą rolę ZHP w 100 leciu Odzyskania Niepodległości. Wystąpią Laureaci Grand Prix i Złotych Jodeł Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach:

Harcerski Zespół Wokalno – Instrumentalny „Wołosatki” z Kielc,

Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki” z Koła,

Harcerski Zespół Wokalny „KrzyKaśki” z Wrocławia,

104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca,

wspierani przez: Studio Tańca i Stylu „Rewanż” z Kielc,  Zespół Inscenizacji Tanecznej „Uśmiech” z Kielc, Zespołem Tańca i Inscenizacji „Plejada” ze Starachowic. 

12 sierpnia – Kraków Jazz Band // start godz. 19.00

Kraków Street Band jest unikalnym zespołem bluesowo-jazzowym tworzonym przez 8 profesjonalnych muzyków na co dzień działających w ramach innych projektów muzycznych. W słoneczne dni spotykają się na Krakowskim Rynku, by dawać energiczne występy, które powoli stają się nieodłącznym elementem krajobrazu miasta. Zespół zdobył popularność w połowie 2014 roku, docierając do finału polsatowskiego show Must Be The Music Tylko Muzyka, zbierając doskonałe opinie jury. W tym samym roku reprezentował Polskę w VI Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Ulicznych Haizetara w Hiszpanii. W puli ich osiągnięć płytowych znajduje się utwór nagrany na płytę Krakowskie Klimaty Bluesowe oraz wydana w maju 2014 roku, dzięki wsparciu fanów, debiutancka płyta Kraków Street Band, której premiera odbyła się w ramach festiwalu Bluesroads w Krakowie. Kwartalnik Twój Blues ogłosił ich odkryciem roku 2014. W 2015 roku wydali dwupłytowy album Dedicated to Jerzy Wójcik.

12 sierpnia – Perły i Łotry

Od 25 lat śpiewamy szanty. Przypominamy marynarskie pieśni pracy, które niegdyś rozbrzmiewały na pokładach żaglowców. Odkopujemy nuty zapomnianych piosenek, tworzymy dla nich nowe teksty. W naszej muzyce jest wiatr, woda i zapach lądu. W naszych głowach wielki błękit i szara toń oceanu. Chcesz zaśpiewać z nami? Napisz wiadomość, dogadamy szczegóły

13 sierpnia – Cisza jak ta

Od czternastu już  lat podróżujemy wspólnie po ścieżkach gór, poezji i muzyki, ubierając w nuty słowa wielkich polskich poetów. Tych najbardziej znanych i tych, których twórczość warto poznać bardziej. Podążamy brukowanym ulicami miast, ścieżkami górskich szlaków, śladami ludzkiej wrażliwości, ze słowem i muzyką, by pokazywać świat prozy w piękniejszy, pełen poetyckiej mądrości sposób. Za nami setki tysięcy przejechanych kilometrów, ponad 800 zagranych wspólnie koncertów, a droga ciągle nie przestaje być celem. O Spirytus movens naszej wędrówki  – miłości we wszystkich odcieniach, barwach i aspektach opowiedzą Wam słowa autorskie zespołu, oraz wiersze Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Bolesława Leśmiana, Wojtka Bellona, Edwarda Stachury, Haliny Poświatowskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan i wielu wielu innych.

14 sierpnia – Accantus

Studio Accantus to studio nagraniowe. Utworzone w zagospodarowanej do tego celu części garażu. W skrócie: zajmujemy się nagrywaniem wokalistów, piosenkarzy i aktorów. Realizujemy szeroko pojęte projekty musicalowe i teatralne.

Wszystkie nagrania realizowane są w Warszawie w studiu na Zaciszu Od 2009 roku ćwiczymy się w nagrywaniu głosu ludzkiego, w sławnym roku 2012 poszliśmy dalej i zaczęliśmy eksperymentować co nieco z instrumentami – z pomocą świetnych ludzi, którzy użyczyli nam swego czasu i profesjonalizmu. Spodobało nam się, mamy nadzieję, że im też.

Zaczęło się od małego mikrofonu ustawionego na pudełku w jadalni i upraszaniu wszystkich obecnych w domu, by zachowali ciszę. Albo przynajmniej nie brzękali sztućcami o talerze. Jak dużo się zmieniło? Posłuchać można niżej 🙂

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X