fbpx
Aktualności

Kurs języka niemieckiego zakończony!

–  To sposób na efektywne spędzenie czasu: szybki dojazd i duża częstotliwość zajęć to atuty kursu. Atmosfera podczas spotkań była wspaniała – chwali pani Maria Zalewska – uczestniczka zorganizowanego w ramach programu społecznego rozwoju Wyspy Sobieszewskiej w listopadzie i grudniu kursu. Bezpłatne zajęcia prowadziła pani Renata Kopińska, wykwalifikowana lektora języka niemieckiego. Przeczytaj opinie mieszkańców! 

Duże zaangażowanie, pracowitość i sumienność uczestników i uczestniczek

W listopadzie i grudniu 2017 roku, stała grupa mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej uczestniczyła bezpłatnym w kursie języka niemieckiego.

– Program był bardzo intensywny, zawierał obszerny zasób słownictwa, podstawy gramatyki, łącznie z czasem przeszłym i przyszłym. Uczestnicy kursu wykazali się dużym zaangażowaniem, pracowitością oraz sumiennością. Jako lektor postawiłam przede wszystkim na komunikację, naukę mówienia w języku niemieckim, umiejętność wypowiadania się. Pod koniec kursu uczestnicy nabyli umiejętność swobodnego wypowiadania się na różne tematy, potrafili się przedstawić, opowiedzieć o swojej rodzinie, swoim dniu codziennym, hobby, pracy, poznali bogate słownictwo dotyczące człowieka, jedzenia, zakupów itd. Poznali również podstawy gramatyki niemieckiej – opowiada o przebiegu kursu pani Renata Kopińska, która prowadziła zajęcia.

Jak zajęcia oceniają kursanci? 

– Prowadząca, pani Renata Kopińska, wprowadziła miłą, niestresującą atmosferę, a w takich warunkach nauka przebiegała owocnie i miło. Różne formy przekazu, wysoki poziom zajęć, duża asertywność prowadzącej  powodowały, że każdy uczestnik mógł poszerzyć swoją znajomość języka w miarę swoich możliwości. Chętnie uczestniczyłabym w dalszej części kursu, gdyby udało się takowy zorganizować. Dzięki udzizałowi w zajęciach będę mogła swobodniej rozmawiać z niemieckojęzycznymi turystami przebywającymi na terenie Trójmiasta i Wyspy Sobieszewskiej – komentuje pani Maria Zalewska, uczestniczka kursu.

– Ogromna praca pani lektor ( szczególnie nacisk na rozmowy) oraz materiały dydaktyczne sprawiły, że zaczęłam nabierać wprawy w komunikacji. Poznałam ogromny zasób słów oraz podstawy gramatyki. Lekcje prowadzone przez panią Renatę Kopińską pomogły mi w przełamaniu bariery językowej oraz zachęciły do kontynuacji nauki tego języka – opowiada pani Agnieszka Schachta.

 

– Dzięki pani Renacie znacząco podniosłam swój poziom języka niemieckiego. Kurs spełnił moje oczekiwania. Przyczynił się do tego w szczególności idealny, bezstresowy klimat zajęć ułatwiającego przyswajanie treści. Dobre kompetencje, dodatkowe materiały pomogły mi w poszerzeniu zasobów słów i gramatyki. Jestem bardzo zadowolona – oczekuję kontynuacji – mówi pani Brygida Charczun.

– Jestem bardzo zadowolony z kursu  języka niemieckiego  prowadzonego przez  panią Renatę Kopińską. Prowadząca jest kompetentną, miłą i profesjonalną osobą. Miała świetny kontakt z uczestnikami! Zajęcia dały mi dużo nowych wiadomości o języku, gramatyce, rozszerzyły  słownictwo. Osłuchałem się, ośmiliłem do samodzielnych wypowiedzi. Bardzo dziękuję! – opisuje swoje doświadczenia z kursu pan Jerzy Charczun.

– Spotkania na kursie to  rozszerzenie  wspólnoty  Wyspy, a  jednocześnie ponowne zawiązywanie się sąsiedzkich  stosunków. Język niemiecki stał się tu łącznikiem poglądów, charakterów oraz  wyzwań intelektualnych. Zajęcia w Wyspie  Skarbów GAK były asumptem do poznania wystaw oraz zajęć  w tej placówce. Niewątpliwie energia i merytoryczność wykładów Pani Lektor, jej pogoda  ducha i uśmiech sprawiała ciągle ambicjonalne parcie do przodu. Liczę na kontynuację.  Bo fajnie  było, ale  się  skończyło – wspomina pan Krzysztof Szumański.

– Kurs był krótki, ale intensywny na poziomie podstawowym. W ciągu dwóch miesięcy poznaliśmy najbardziej potrzebne zwroty, dużo słownictwa i podstawowe zagadnienia gramatyczne. Zajęcia dostosowane były do możliwości i potrzeb uczestników. Mimo, że materiału do nauczenia było sporo, lekcje odbywały się bezstresowo, w miłej atmosferze.
Oprócz korzyści językowych zajęcia dały możliwość poznania nowych ludzi, mieszkańców Wyspy. To, że prowadzone były w domu kultury, jakby przy okazji pozwoliło na udział w różnych wydarzeniach kulturalnych. Mam nadzieję, że kurs będzie kontynuowany – komentuje pani Magda.

 

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X