fbpx
Aktualności

Kwiatowa pełnia księżyca. Zobacz ją ze Zbiornika Wody Kazimierz

Z okazji wyjątkowej, tzw. Kwiatowej Pełni Księżyca, w piątek 5 maja i sobotę 6 maja wstęp na taras Zbiornika Wody Kazimierz możliwy jest także w godz. 19.00 – 22.00. Majowa pełnia Księżyca swą nazwę zawdzięcza budzącej się do życia przyrodzie i rozkwitającym wokół o tej porze kwiatom. Zachęcamy do zapisów na www.szlak.gda.pl!

Majowa Pełnia Księżyca na Wyspie Sobieszewskiej

Tylko 5 i 6 maja w ramach dodatkowych wejść będziemy mogli obserwować superksiężyc przy pomocy specjalistycznych lunet; wziąć udział w warsztatach z astronomem, nauczyć się obserwacji nocnego nieba. Każda z odwiedzających tego dnia Zbiornik Kazimierz osób otrzyma nasiona łąki kwietnej. Majowa pełnia Księżyca swą nazwę zawdzięcza budzącej się do życia przyrodzie i rozkwitającym wokół o tej porze kwiatom. Zapisy dostępne na: https://szlak.gda.pl.

Zbiornik Wody Kazimierz

Zbiornik Kazimierz, przy ul. Lazurowej, to współczesna wieża ciśnień, która nie tylko odgrywa ważną rolę w sieci wodociągowej na Wyspie Sobieszewskiej. Na jej szczycie, ok. 10 metrów powyżej koron najwyższych drzew, znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę wyspy i Zatoki Gdańskiej.

Zbiornik Kazimierz oferuje także dwie wystawy multimedialne. Jedna z nich prezentuje rolę wieży ciśnień w systemie wodociągowym, druga została poświęcona walorom przyrodniczym Wyspy Sobieszewskiej.

Patronem zbiornika na Wyspie Sobieszewskiej jest Kazimierz Behlke (1932-2013) – dyrektor gdańskich wodociągów, gdzie pracował aż 39 lat – ważna i zasłużona postać dla rozwoju infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej w Gdańsku.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X