fbpx
Aktualności

Lato na Wyspie Drogowiec

Nowa przestrzeń służąca integracji mieszkańców, rekreacji i wydarzeń kulturalnych, do tego porządki w byłym ośrodku „Drogowca”. Międzynarodowe Targi Gdańskie we współpracy z Radą Dzielnicy aktywnie włączają się w metamorfozę Wyspy Sobieszewskiej.

Decyzją Rady Miasta z czerwca 2020 roku nieruchomość po byłym ośrodku wczasowym „Drogowiec” przekazana została w zarządzanie miejskiej spółce Międzynarodowe Targi Gdańskie.  Ośrodek wczasowy, niegdyś wizytówka Wyspy Sobieszewskiej, nie funkcjonuje od lat. Teraz za sprawą nowego zarządcy ma się to zmienić. Metamorfoza tego miejsca to niełatwy i wymagający czasu proces, ale pierwsze pozytywne efekty są już widoczne. Usunięte i zutylizowane zostały elementy domków zawierające azbest, w najbliższych dniach powinien też zostać ustalony termin właściwej rozbiórki. Plan zakłada stworzenie nowego ośrodka wczasowego. Kiedy? O odpowiedź na to pytanie przed pandemią byłoby o wiele łatwiej. Stąd przyjęta metoda małych kroków, najpierw uporządkowanie i zabezpieczenie terenu, a w kolejnym etapie zagospodarowanie przestrzeni tak, by poprawić estetykę i uatrakcyjnić sposób spędzania wolnego czasu w Sobieszewie.

Z tą myślą latem 2021 planowane jest zagospodarowanie fragmentu nieruchomości po „Drogowcu”, przy zbiegu ulic: Turystycznej i Radosnej. W założeniach, jeszcze w tym sezonie wakacyjnym, w wariancie tymczasowym skwer miałby stać się miejscem do spotkań, rekreacji, przestrzenią do działań kulturalnych z pomysłową gastronomią promującą lokalne firmy i producentów. Plac ten, chociażby ze względu na lokalizację ma służyć integracji lokalnej społeczności, ma też podnieść walory estetyczne przestrzeni publicznej i po niezbędnej rewitalizacji stać się kolejną atrakcją Wyspy Sobieszewskiej.

Planowane działania będą odpowiedzią na pomysły mieszkańców wyspy, którzy w przeprowadzonej w ostatnich miesiącach badaniach wskazali potrzebę organizowania festynów i pikników (41 % ankietowanych), wydarzenia kulturalne i artystyczne (37 % ankietowanych)

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X