fbpx
Aktualności

Lokalne Centrum Wolontariatu – konkurs

Powstanie 10 Lokalnych Centrów Wolontariatu w 10 dzielnicach Gdańska. Czy Wyspa Sobieszewska będzie jedną z nich? Tak, jeśli tylko do konkursu zgłosi się organizacja pozarządowa lub osoba prywatna z Wyspy. Zachęcamy serdecznie do udziału w konkursie. Na działanie LCW przeznaczone będzie 850 zł miesięcznie. Aplikacje należy składać do 21 kwietnia.

CZYM JEST LCW?

Lokalne Centra Wolontariatu to miejsca, w których przy współpracy z lokalnymi wolontariuszami, organizowane są działania społeczne na rzecz lokalnej społeczności, promowana jest aktywność społeczna, dające możliwość włączenia się i zapoznania z działaniami wolontariackimi w Gdańsku.

Lokalne Centra Wolontariatu mają na celu zwiększenie potencjału mieszkańców dzielnic w animowanie wydarzeń społecznych i dbania o wspólną przestrzeń, środowisko i innych mieszkańców dzielnicy oraz zwiększenie liczby wolontariuszy działających na rzecz swojej lokalnej społeczności.

Kto może się ubiegać o dotację?

O dotacje mogą ubiegać się zarówno osoby fizyczne oraz organizacje pozarządowe działające na obszarze Gdańska. O dotacje mogą ubiegać się liderzy wraz z grupą zaangażowanych – łącznie min. 3 osoby w wieku 18+.

W ramach programu organizowany jest konkurs na  granty  o wartości 850 zł/ miesięcznie. Wydatkowane one będą przez finałowe Lokalne Centra Wolontariatu przez 8 miesięcy (tj. od maja do grudnia 2022).

Planowane działania odbywają się wyłącznie między 1.05.2022 – 09.12.2022r., realizowane na terenie miasta Gdańska.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty do złożenia wniosku znajdują się na: https://wolontariatgdansk.pl/kategoria/programy/lokalne-centra-wolontariatu/.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X