fbpx
Aktualności

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki

W jaki sposób dowiedzieć się więcej o Wyspie Sobieszewskiej, poznać jej mieszkańców i osoby związane z dzielnicą? Wystarczy zapisać się na jeden z bezpłatnych, alternatywnych spacerów, które organizuje Instytut Kultury Miejskiej. Odbywają się trzy razy w tygodniu, mają różne trasy, w różnych częściach Wyspy, a każda z osób oprowadzających opowiada inne historie i porusza inne zagadnienia dotyczące Wyspy Sobieszewskiej. Informacje i zapisy: https://ikm.gda.pl/zapisy2021/.

Pomysł na spacery alternatywne realizowany jest przez Instytut Kultury Miejskiej od 2011 roku. Pierwszą dzielnicą, którą można było zwiedzać z mieszkańcami była Zaspa ze swoją Kolekcją Malarstwa Monumentalnego. W 2021 roku mamy już siedem miejsc, w których oprowadzają miłośnicy historii, pasjonaci lokalnych opowieści. Są to: Zaspa, Biskupia Górka, Dolne Miasto, Nowy Port, Orunia, Oliwa i właśnie Wyspa Sobieszewska.

Ze względu na bardzo obszerny teren, wybieramy spacer w jednej z trzech lokalizacji: okolicach Ptasiego Raju i Górek Wschodnich, Sobieszewa lub Świbna i okolic Rezerwatu Mewia Łacha. Spacery trwają ok. 2 godzin. Warto pamiętać o wygodnych butach, wodzie na drogę, czy (w przypadku spaceru obejmującego Ptasi Raj) środku na komary.

Po Wyspie Sobieszewskiej oprowadzają: Waldemar Nocny, Alicja Bielska, Magdalena Urbańska, Marta Sołtys, Antoni Polakowski, Katarzyna Górska, Andrzej Cylwik, Radek Smilgin oraz Darek Naduk.

Spacery po Wyspie w sezonie letnim 2021 odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 17.30 oraz soboty o godz. 10.30. Miejsce zbiórki przy każdym spacerze jest inne, w zależności od osoby oprowadzającej (podawane jest przy potwierdzeniu zapisu). Każdy Lokalny Przewodnik i Przewodniczka oprowadzają inną trasą. Obowiązują zapisy: https://ikm.gda.pl/zapisy2021/. Na spacery przyjmowane jest do 25 osób.

Szczegółowych informacji udziela Punkt Informacji Kulturalnej: [email protected], 664 976 052 (pon.-pt., w godz. 14.00 – 18.00).

Fot. Natalia Kubiak/IKM

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X