fbpx
Aktualności

Naturalne piękno Wyspy. Wystawa w GAK Wyspa Skarbów

Elżbieta Kowalska – Matuszewska powraca z kolejną wystawą do GAK Wyspa Skarbów. Stworzona została w ramach Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.  Jej temat jest bliski organizatorom, bo dotyczy…Wyspy Sobieszewskiej. Wystawa potrwa od 7 do 30 czerwca.

Artystka pragnie poprzez nią pokazać różnorodne formy piękna stworzonego przez naturę oraz pobudzić do refleksji i szacunku dla wytworów przyrody, i kreacji człowieka. Podczas wystawy zobaczycie między innymi unikalne fragmenty krajobrazu Wyspy Sobieszewskiej wykonane techniką druku wklęsłego – grafiki w technice metalowej; akwaforty, akwatinty, mezzotinty, suche igły, karborundy itp.

Elżbieta Kowalska – Matuszewska -artystka, dla której żadne techniki metalowe nie są tajemnicą. Tworzy również interesujące pastele, a także oryginalne, wykonane w technice własnej płaskorzeźby. Jest współautorką książki „Grafika Gdańska” i współtwórczynią I Triennale Grafiki Krajów Nadbałtyckich w Gdańsku.

Brała udział w projekcie wspólnego malowania „Obrazów Gdańskich” – trzech, pod każdym względem różnych, wielkoformatowych obrazów, których tematem jest Miasto Gdańsk. Uczestniczyła w 47 wystawach indywidualnych oraz 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wystawiała m. in. w Wiesbaden, Sopocie, Warszawie, Szczecinie, Gdyni, Warnie, Gdańsku, Malmö; w Macedonii, Japonii, Holandii, Niemczech oraz na Litwie

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X