fbpx
Aktualności

Nazwijmy rondo i nową ulicę na Wyspie Sobieszewskiej!

Rada Dzielnicy Wyspa Sobieszewska zamierza, korzystając z przysługującego prawa statutowego, wystąpić do Rady Miasta Gdańska z wnioskiem o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie nadania nazwy dla ronda, które powstaje od strony Sobieszewa u zbiegu ulic: Turystyczna- Nadwiślańska przy budowanym moście przez Martwą Wisłę oraz nowej drogi łączącej ul. Turystyczną (w rejonie posesji nr 92)i ul. Przegalińską (w pobliżu ul. Wienieckiej), która aktualnie funkcjonuje pod roboczą nazwą „Nowa Turystyczna”.

Wolą Rady Dzielnicy jest aby wybór został dokonany spośród propozycji zgłaszanych przez mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej, sąsiednich okolic, innych dzielnic Gdańska, jak również sympatyków i gości dla których Wyspa, to coś więcej niż punkt na mapie i miejsce czasowego pobytu.

Na zgłaszanie propozycji nazwy z krótkim uzasadnieniem Rada Dzielnicy czeka do 28 lipca(sobota) 2018 roku.

Należy je zgłosić w formie elektronicznej  na adres: [email protected] lub pisemnie – listownie (pocztą) lub koperty z wnioskami pisemnymi można także złożyć w bibliotece, Domu Kultury „Wyspa  Skarbów” i Radzie Dzielnicy (do Rady – po zgłoszeniu telefonicznym – 505 226 445),  które mają siedzibę w tym samym budynku – ul. Turystyczna 3  w Sobieszewie. (decyduje data dostarczenia).

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X