fbpx
Aktualności

Noc Muzeów na Wyspie Sobieszewskiej

Tegoroczna Noc Muzeów na Wyspie Sobieszewskiej to doskonała okazja aby lepiej poznać historię terenu Żuław i Mierzei Wiślanej – podczas premiery najnowszej książki Waldemara Nocnego. Zwiedzicie historyczną Zagrodę Gburską z XIX w. i dowiecie się ciekawych rzeczy o historii obiektu. Zapraszamy 13 maja w godz. 14.00 – 16.00 do Żuławskiej Zagrody Gburskiej przy ul. Świbnieńskiej 204.

W programie:

• 14.00 – autorska prelekcja Arkadiusza Lewickiego na temat historii Żuławskiej Zagrody Gburskiej z 1873 roku.
Zagroda Gburska z XIX wieku znajdująca się na terenie Wyspy Sobieszewskiej – to kompleks położony na 1,9ha składający się z domu mieszkalnego, spichlerza (częściowo mieszkalny), ruin dwóch obór, fundamentów stodoły, stawu, sadu i parku. Obecnie budynek przechodzi intensywne prace konserwatorsko-remontowe i nie jest ogólnodostępny, dlatego Noc Muzeów w Wyspie Skarbów GAK – to unikalna możliwość aby zwiedzić historyczny obiekt. 

• 14.30 – prezentacja książki „Przemoc i honor w życiu społecznym wsi na Mierzei Wiślanej w XVI-XVII w.” Jaśminy Korczak-Siedleckiej, (Pomorska Książka Roku 2022, Pomorska Nagroda Literacka „Wiatr od morza”)

• 15.00 – premiera książki „Odwadnianie i osuszanie Żuław 1945-1950” Waldemara Nocnego, pisarza i historyka z Wyspy Sobieszewskiej

• 15.30 – poczęstunek dla uczestników spotkania
• 16.00 – spotkanie z duetem literackim, rozmowa z autorami wokół książek. Prowadzi: Paweł Jarczewski – kustosz Centrum Wystawienniczego Wyspy Sobieszewskiej i Ujścia Wisły im. Wincentego Pola GAK.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X