fbpx
Aktualności

Pożegnanie śp. Prezydenta Pawła Adamowicza

Dziesiątki tysięcy gdańszczan i gdańszczanek pożegnało 19 stycznia 2019 zmarłego nagłą i tragiczną śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza. Dzięki decyzjom i wizji Prezydenta zrealizowano wiele dobrych inwestycji i działań, których najlepszym przykładem jest nowy most na Wyspę Sobieszewską. Panie Prezydencie, dziękujemy, będziemy kontynuować Pana dzieło. 

Prezdent Paweł Adamowicz zawsze był blisko mieszkańców. Przynajmniej raz w roku odwiedzał kazdą dzielnicę w ramach otwartych spotkań z mieszkańcami, na których każdy mógł zadać pytanie, zwrócić uwagę na swoje problemy. Prezydent cierpliwie słuchał i odpowiadał. Dzięki jego wizji zlotów skautowych na Wyspie Sobieszewskiej, zainwestowano we wciąż realizowany Program Rozwoju Społecznego Wyspy Sobieszewskiej. To wiele miękkich działań skupionych na szkoleniu mieszkańców czy poprawie jakości przestrzeni publicznej, ale też otwierana na lato Informacja Turystyczna, dofinanowanie inicjatyw sąsiedzkich, kulturalnych i sportowych.

Z wielkim sukcesem 11 listopada 2018 roku został otwarty nowy Most na Wyspę Sobieszewską, na który tak długo czekali mieszkańcy i mieszkanki dzielnicy.

Będziemy pamiętać Pana przesłanie zawsze.

“Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję, bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdański jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!”  – śp. Paweł Adamowicz, 1965 – 2019.

Fot. Bartosz Bańka / 2016
Fot. Piotr Połoczański / 2018
Fot. Bartosz Bańka / 2016
fot. Grzegorz Mehring / 2018
Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X