fbpx
Aktualności

Poznaj atrakcje Wyspy Sobieszewskiej na Free Time Festival

Festiwal Latawców, Świbnieńskie Lato, edukacyjne wykład o florze i faunie Bałtyku, konferencja podróżnicza, rodzinne rajdy, Piknik Przyrodników, Kino i Muzyka na Drogowcu, to tylko niektóre z wydarzeń, jakie odbędą się w nadchodzącym sezonie na Wyspie Sobieszewskiej. Działania scala Partnerstwo na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej zrzeszające 21 lokalnych instytucji, organizacji i inicjatyw, które funkcjonuje od 2017 roku w ramach Programu Społecznego Rozwoju tej dzielnicy. Stoisko Wyspy Sobieszewskiej podczas Free Time Festival 6-7 kwietnia przeniesie nas prosto nad morze (i do lasu!). Więcej informacji o wydarzeniach w dzielnicy: www.gdanskwyspasobieszewska.pl.

Wyspa Sobieszewska w ostatnich dwóch latach wyraźniej zaznaczyła się na mapie gdańskich dzielnic. Od marca 2017 roku na Wyspie oficjalnie Działa Partnerstwo na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej. Dąży, między innymi, do integracji mieszkańców, wzmocnienia potencjału turystycznego Wyspy czy tworzenia warunków do realizacji ciekawych pomysłów na działalność gospodarczą.Zawiązane międzysektorowe partnerstwo jest trwałym efektem Programu Społecznego, który Miasto Gdańsk razem z ZHP realizuje w ramach przygotowań do zlotów harcerskich i skautowych. Ogólnopolski Zlot ZHP odbył się w sierpniu 2018 roku, kolejne wydarzenie to European Jamboree w roku 2020. Obywatelską aktywność mieszkańców dzielnicy potwierdza m.in. frekwencja w ostatnich wyborach do Rad Dzielnicy – 32,04% – to trzeci, najwyższy wynik w Gdańsku.

Dzięki współpracy Partnerstwa na rzecz Wyspy Sobieszewskiej na Free Time Festival 6 i 7 kwietnia znajdzie się stoisko dzielnicy, na którym będzie można zrobić swój latawiec (i wypróbować go później podczas Festiwalu Latawców 1 czerwca), biorąc udział w konkursach przygotowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej poszerzyć swoją wiedzę na temat historii i ciekawostek z dzielnicy, a także twórczo spędzić czas na warsztatach przygotowanych przez Wyspę Skarbów GAK. Częścią stoiska będzie także prawdziwy harcerski biwak w mieście przygotowany przez Chorągiew Gdańską ZHP. Wszystkie atrakcje znajdą się na stoisku B47 w Strefie Miasta Gdańska.

Free Time Festival jest także okazją do przekazania gdańszczanom i gdańszczankom informacji na temat zbliżającego się European Jamboree 2020, które odbędzie się na Wyspie Sobieszewskiej. W dniach 27 lipca – 6 sierpnia 2020 na Wyspę Sobieszewską przyjdzie około 18 000 skautów z całej Europy (i nie tylko).  European Jamboree to wielkie edukacyjne wydarzenie dla młodzieży organizowane jest przez Światową Organizację Ruchu Skautowego (WOSM), Światową Organizację Przewodniczek i Skautek (WAGGGS) oraz Związek Harcerstwa Polskiego, miastem – gospodarzem jest Miasto Gdańsk. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem ACT (czyli DZIAŁAJ). Głównym założeniem edukacyjnego programu jest skłonienie młodych ludzi (uczestnicy mają od 14 do 18 lat) do podjęcia lokalnych, drobnych wyzwań, do nadania im poczucia wpływu na globalne problemy. Cele European Jamboree są spójne z celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Więcej o imprezie na stronie: www.ej2020.org.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X