fbpx
Aktualności

Ptasie osiedle

W drodze na plaże do wejścia nr 16, przy leśnej ścieżce (ul. Radosna) stanęło wyjątkowe, przykładowe ptasie osiedle. Powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, a zrealizowane zostało z środków Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej Miasta Gdańska. Z edukacyjnej tablicy dowiadujemy się więcej na temat gatunków i zwyczajów lęgowych ptaków zamieszkujących Wyspę Sobieszewską.

Warto przystanąć na dłuższą chwilę w drodze na plażę w Sobieszewie (ul. Radosna, dojście do wejścia nr 16). Po drodze, przy ścieżce zdrowia, można zobaczyć dużą, edukacyjną tablicę z przykładami budek lęgowych, z jakich korzystają mieszkające na Wyspie Sobieszewskiej ptaki.

Na tablicy znajduje się 10 budek lęgowych, a przy każdej z nich zawieszona jest informacja na temat tego, jakie gatunki ptaków korzystają z nich do lęgów i gniazdowania. Czasami to nawet 4-5 różnych gatunków ptaków.

Zachęcamy do przyjrzenia się bliżej poszczególnym budkom. Każda z 10 jest zbudowana inaczej: różnią się wielkością wejścia, głębokością, sposobem gniazdowania w środku.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X