fbpx
Aktualności

Rodzinny Piknik na Młynówce


17 września zapraszamy na rodzinny piknik na przystani kajakowej Młynówka (ul. Przegalińska) na Wyspie Sobieszewskiej! W godz. 11.00 – 16.00 na uczestników i uczestniczki czekać będą: kajaki i SUP-y od Gdańskiego Ośrodka Sportu, garść wiedzy i konkursów o Wyspie Sobieszewskiej od Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, animacje żeglarskie, wielkoformatowe gry i zabawy z instruktorami Chorągwi Gdańskiej ZHP, kąpiel w pianie i pokazy sprzętu ratowniczego OSP Sobieszewo, warsztaty 
konstruowania latawców z Fundacją Strefa Mocy, dmuchańce i popcorn z Fundacją Obudź Nadzieję. 

Wydarzenie odbywa się w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, prowadzonego przez Miasto Gdańsk i ZHP w związku z przygotowaniami do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku.

REGULAMIN IMPREZY.

Rezerwacja kajaków: aby wziąć udział w spływie należy przesłać formularz zgłoszeniowy https://bit.ly/ZapisyKajakiPiknik2023 na adres: [email protected]. Warunkiem rezerwacji miejsca jest otrzymanie potwierdzenia mailowego o przyjęciu zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Spływy rozpoczynają się o 11:00, 13:00 oraz 15:00. Wycieczki potrwają około 1,5 h. 

Przyjazna, rodzinna atmosfera, aktywności na wodzie, moc atrakcji dla dzieci, konkursy i prelekcje pozwalające jeszcze lepiej poznać Wyspę Sobieszewską to mocne strony charakteryzujące wrześniowe rodzinne pikniki przy kanale Młynówka. Odbywają się od 2021 roku, kiedy to powstała nowa przystań kajakowa na Wyspie Sobieszewskiej. 

Jakie atrakcje czekają na uczestników i uczestniczki pikniku? Pływanie kajakami i SUP-ami, bieg jungów, wielkie bańki mydlane, gry i zabawy z piłkami Bubball, nauka węzłów i malowanie twarzy, gry wielkoformatowe, regaty łódek origami, pokazy sprzętów ratowniczych i kąpiel w pianie, warsztaty konstruowania latawców, dmuchany zamek do skakania, konkurs wiedzy o Wyspie Sobieszewskiej. 

Podczas wydarzenia czynny będzie także punkt gastronomiczny. Dla osób, które wezmą udział w kilku aktywnościach i potwierdzą to pieczątkami przygotowano wyspiarskie upominki. 

W przygotowanie programu zaangażowani są: Gdański Ośrodek Sportu, Chorągiew Gdańska ZHP, Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk-Sobieszewo, Wyspa Skarbów GAK, Fundacja Strefa Mocy, Fundacja Obudź Nadzieję 

Działania z i dla lokalnej społeczności Wyspy Sobieszewskiej są elementem trwającego od 2016 roku programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, który Miasto Gdańsk prowadzi w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego. Już za cztery lata, w 2027 roku, do Gdańska, na Wyspę Sobieszewską przyjadą skauci z całego świata. 

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X