fbpx
Aktualności

Rowerowe Jamboree: z Gdańska dookoła świata!

Rowerowa sztafeta, jakiej jeszcze nie było. Dookoła świata! Dwa lata temu grupa kilkudziesięciu osób, sztafetą przejechała z Polski do Japonii na Światowe Jamboree Skautowe. Udało się, więc stawiają przed sobą kolejne wyzwanie: 27 maja ruszą z Gdańska, przez Wyspę Sobieszewską, która może gościć Światowe Jamboree Skautowe w 2023 roku w podróż dookoła świata. Celem wyprawy jest dotarcie na World Scout Jamboree do Zachodniej Wirginii w USA (lipiec/sierpień 2019) i powrót do Polski. Uroczysty wyjazd odbędzie się podczas Święta Miasta Gdańska.

Z Gdańska do Gdańska: 35 tys. km, 34 etapy, 21 krajów. Przez najpiękniejsze tereny półkuli północnej. Po co? By promować Polskę, przeżyć przygodę, a przy okazji pokazać, jak ważny może być we współczesnym świecie skauting. Wierzymy, że kolejny, XXV międzynarodowy zlot skautów w roku 2023, odbędzie się w Polsce i chcemy pomóc w tym, by właśnie tak się stało (okaże się to już w sierpniu 2017 podczas konferencji w Baku; więcej na ten temat TUTAJ). Do udziału w naszej wyprawie zapraszamy jednak nie tylko harcerzy. Przygoda czeka na wszystkich!

Pojadą przez Europę Wschodnią, Azję Centralną oraz syberyjskie bezkresy Rosji, aż po położone na „końcu świata” Jakucję i Czukotkę. W okolicach cieśniny Beringa przeprawią się przez morze dzielące Azję od Ameryki Północnej. Będą kontynuować wyprawę drogami dziewiczej Alaski, północnej Kanady oraz zachodniej i centralnej części Stanów Zjednoczonych. Ze Wschodniego Wybrzeża „przeskoczą” do Zachodniej Europy, by zakończyć na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku, w miejscu, gdzie – mamy nadzieję – odbędzie się Światowe Jamboree Skautowe w roku 2023.
Czy kandydatura Polski: ZHP i Miasta Gdańska, zostanie ostatecznie wybrana, dowiemy się już na początku sierpnia 2017, przejeżdżając rowerową sztafetą przez Baku. Bo to właśnie tam, w stolicy Azerbejdżanu, podczas międzynarodowej konferencji przedstawicieli skautingu, zapadnie decyzja, komu powierzyć honory gospodarza XXV World Scout Jamboree (więcej o polskiej kandydaturze na polska2023.pl/pl/).
Chętni, którzy chcą wziąć udział w rowerowej podróży dookoła świata mogą zgłosić się już teraz TUTAJ.
Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X