fbpx
Aktualności

Roztańczona Wyspa

Tańczą seniorzy, dzieci, mieszkańcy i turyści. Gdzie? Na Wyspie Sobieszewskiej! Z inicjatywy seniorów z koła Emerytów i Rencistów „Bursztynek” na teren dawnego ośrodka wypoczynkowego „Drogowiec” wróciły „Fajfy”. Popołudniowe potańcówki, podczas których każdy może ruszyć na parkiet odbywają w czwartki o godz. 18.00. Najbliższe 4, 11 i 18 sierpnia.

– Nasze stowarzyszenie organizuje różnorodne wydarzenia kulturalne, społeczne i rekreacyjne. Nie wymyślamy ich sami, tylko odpowiadają na potrzeby mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej – opowiada Mieczysława Cierpioł, prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej. Podczas jednej z rozmów z seniorami z koła Emerytów i Rencistów „Bursztynek” padło, że na brakuje im okazji do tańca. Postanowiliśmy, wobec tego stworzyć taką okazję! – dodaje.

„Fajfy” kojarzą się z dawnymi wczasami i turnusami wypoczynkowymi, pobytami w sanatoriach, kiedy to o godzinie 17.00 rozpoczynały się wieczorki taneczne. Do tych wspomnień nawiązuje pomysł nauki tańca na terenie obecnej Wyspy Drogowiec (miejsca wydarzeń na placu przed budynkiem dawnego OSW Drogowiec). Co czwartek, do 18 sierpnia, każdy może spróbować swoich sił w tańcu pod okiem doświadczonej instruktorki Moniki Borkowskiej z Dance Atelier Barbara Materka. Po tańcach z prowadzącą można pozostać na parkiecie, gdyż po 21.00 rozpoczynają się w tym miejscu dyskoteki.

Projekt współfinansowany z środków Miasta Gdańska.

– Tańczymy tzw. tańce użytkowe. Była cza-cza, ale też zumba, bachata. Raczej takie, które można ćwiczyć samodzielnie. Na spotkania przychodzą osoby w różnym wieku i bardzo mnie to cieszy. Głównie są to jednak osoby dorosłe, raczej panie, dołączają również ciekawe tańca dzieci. Ważna jest spontaniczność i odwaga, przełamanie się do tańca. Serdecznie zapraszam na kolejne zajęcia!

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X