fbpx
Aktualności

Spotkanie organizatorów Europejskiego Jamboree

Wyposażenie obozowe dla uczestników i uczestniczek, ich transport, bezpieczeństwo i edukacyjny program – m.in. o takich kwestiach rozmawiać będzie niemal 100 osób, wolontariuszy i wolontariuszek zaangażowanych w organizację Europejskiego Jamboree Skautowego, które odbędzie się w 2020 roku w Gdańsku, na Wyspie Sobieszewskiej. Spotkanie szefów kontyngentów narodowych reprezentujących WOSM (Światową Organizację Ruchu Skautowego) oraz WAGGGS (Światową Organizację Przewodniczek i Skautek) odbędzie się 14-16 czerwca na Wyspie Sobieszewskiej.

Europejskie Jamboree to międzynarodowe wydarzenie edukacyjne dla młodzieży w wieku 14-18 lat, które w 2020 roku gości Miasto Gdańsk. Organizowane jest przez Związek Harcerstwa Polskiego oraz WOSM i WAGGS. Weźmie w nim udział ok. 15 000 młodych osób z kilkudziesięciu krajów Europy i nie tylko.

Celem jamboree jest uświadomienie młodym skautom i skautkom, że to właśnie w nich drzemie potencjał, żeby zmieniać świat i dać przykład aktywności w lokalnych społecznościach. W szczególności, w aktywności na rzecz środowiska i działań promujących ekologiczne zachowania i zrównoważony rozwój. W myśl słów Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu, „Starajcie się zostawić świat, choć trochę lepszym niż go zastaliście”.

W weekend 14-16 czerwca na Wyspie Sobieszewskiej komenda jamboree organizuje oficjalne spotkanie z szefami narodowych kontyngentów, którzy przyjadą na Europejskie Jamboree ze swoimi podopiecznymi. Dyskutować będą o sprawach organizacyjnych: logistyce transportów, dwudniowych wycieczka na Kaszuby, które organizuje ZHP w ramach programu wydarzenia, bezpieczeństwie uczestników i uczestniczek, wyżywieniu (gotować będą samodzielnie na wyposażeniu polowym), wydarzeniach towarzyszących, współtworzeniu programu edukacyjnego oraz rekrutacji wolontariuszy (IST, czyli Międzynarodowej Kadry Pomocniczej) wspomagających realizację zlotu.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Europejskie Jamboree wspólnie z przedstawicielami i przedstawicielkami WOSM i WAGGGS, którzy w poniedziałek, 17 czerwca spotkają się z Zastępcą Prezydenta Miasta Gdańska Piotrem Grzelakiem. Gospodarzem EJ2020 jest Miasto Gdańsk.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X