fbpx
Aktualności

Spotkanie partnerstwa Wyspy Sobieszewskiej

10 kwietnia w Starej Wędzarni odbyło się organizowane wspólnie z Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku spotkanie poświęcone szeroko zakrojonym działaniom na Wyspie Sobieszewskiej. Omówiono treści listu intencyjnego i konkursów dla mieszkańców. Uczestnicy wzięli też udział w innowacyjnych warsztatach z mapowania relacji prowadzonych przez Aldo de Moor z Holandii.
Podczas pierwszej części spotkania omówiono uwagi do listu intencyjnego oraz zasad funkcjonowania partnerstwa na rzecz Wyspy Sobieszewskiej, Dzień Otwarty Wyspy, zasady konkursów na najpiękniejsze podwórko oraz inicjatywy mieszkańców.

Druga część spotkania poświęcona była poznaniu jednej z najnowszych zachodnio-europejskich metodologii w działaniach społecznych, aktywizacyjnych, budujących społeczności, opracowana na Uniwersytecie Tilburga w Holandii. Innowacyjne warsztaty poprowadził Aldo de Moor, który
zajmuje się unikalnym mapowaniem relacji różnych grup interesariuszy powiązanych ze sobą .
W mapowaniu najważniejszy jest proces jaki towarzyszy tworzeniu mapy. Interesariusze spotykają się, szukają wspólnych powiązać, budują sieć poznają się. Efektem końcowym jest mapa, przestrzenna, która obrazuje zależności pomiędzy organizacjami i ludźmi skupionymi wokół jakiegoś terenu, idei, sprawy.

Podpisanie listu intencyjnego Partnerstwa dla Wyspy Sobieszewskiej już 27 maja!

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X