fbpx
Aktualności

Teatr na Wyspie

GAK Wyspa Skarbów zaprasza na plenerowy spektakl teatru VAŚKA “Z nurtem Wisły”. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 4-14 lat. Odbędzie się 24 lipca o godz. 16.00 na parkingu przed Szkołą Podstawową Nr 88 w Świbnie. Wstęp wolny!

Spektakl. Zabawa teatralna. Współgranie z widzami. Forma tak wewnętrznie zróżnicowana, że trudno ją jednoznacznie określić. Ale właśnie dzięki temu bardzo dynamiczna, niepozostawiająca dzieciom ani chwili na rozproszenie uwagi.

W proponowanym przez Teatr VAŚKA przedstawieniu aktorzy grają na żywym planie, animują różnego typu lalki, bawią się z widzami, wprowadzają ich w akcję sceniczną. A akcja ta związana jest bezpośrednio z tytułem. Z tym jednak, że podkreśla raczej owo “swoje”: rodzime – regionalne i ogólnopolskie.


Wraz z bohaterem prowadzącym, Flisakiem, dzieci płyną z biegiem Wisły do Bałtyku, mijając po drodze Podhale, Kraków, Warszawę. Na dłużej zatrzymują się na pograniczu Kujaw i Pomorza, czyli regionów nam najbliższych, naszych “małych ojczyzn”. I tutaj towarzyszą lirycznej przygodzie, która kończy się weselem Kujawianki i Pomorzanina. Dzieci są oczywiście najważniejszymi weselnymi gośćmi.


W spektaklu Z nurtem Wisły wykorzystanych zostało wiele pomysłów plastycznych, często zaskakujących. Atutem tego przedstawienia jest też muzyka – i całkiem współczesna, i sięgająca do tradycji ludowej. Lecz najważniejsze jest chyba to, że dzieci bawią się z aktorami, śpiewając, tańcząc, tworząc oprawę dźwiękową i scenograficzną. “Z nurtem Wisły” to świetna zabawa, ale i zachęta, by docenić urodę i obyczaje naszej rodzinnej ziemi.

Spektakl dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy Wyspy Sobieszewskiej.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X