fbpx
Aktualności

Tramwajem wodnym na Wyspę Sobieszewską!

Już od 1 maja tramwaj wodny linii nr F6 będzie kursował na trasie: Targ Rybny – Wiosny Ludów – Narodowe Centrum Żeglarstwa – Sobieszewo. Między 1 maja a 19 czerwca rejsy tramwajem wodnym odbywać się będą w weekendy, święta oraz wyznaczone dni w liczbie 6 rejsów dziennie. Po zakończeniu roku szkolnego ZTM wdroży nowy rozkład.

Tramwaj wodny to ciekawy sposób transportu na Wyspę Sobieszewską. Po drodze z Gdańska Głównego (start przy Targu Rybnym) trasa statku wiedzie przez przystań przy ul. Wiosny Ludów, gdzie można udać się na spacer po terenach postoczniowych, Narodowe Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich, gdzie znajduje się spora przystań jachtowa, czy można przejść się trasą przez plaże i nadmorski las z powrotem w kierunku Gdańska, aż na Wyspę Sobieszewską.

Tegoroczną nowością jest możliwość skorzystania z jednego bezpłatnego rejsu – raz w sezonie – przez posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca.

– Osoby posiadające Gdańską Kartę Mieszkańca mogą skorzystać z bezpłatnego przejazdu, jeżeli przed wejściem na pokład tramwaju wodnego pobiorą bilet bezpłatny od załogi statku – wyjaśnia p.o. Dyrektora ZTM, Sebastian Zomkowski. – W przypadku wygenerowania bezpłatnego biletu w internetowym systemie sprzedaży biletów, należy okazać załodze wydruk na papierze formatu A4 albo zapis na przenośnym urządzeniu elektronicznym w formacie PDF – podkreśla Zomkowski.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X