fbpx
Aktualności

Trzymamy kciuki za ZHP / Koncert Bovskiej

Światowe Jamboree Skautowe to międzynarodowy zlot skautów i skautek zrzeszonych w WOSM (Światowej Organizacji Ruchu Skautowego). Impreza odbywa się co cztery lata w innym kraju, wybranym przez społeczność skautową. To największe edukacyjne wydarzenie dla młodzieży w wieku 14-17 lat. Do Gdańska może przyjechać do 50 000 osób by uczestniczyć w przygotowanym dla nich programie pod hasłem „Bravely”, czyli „Odważnie”. Zapraszamy na transmisję i koncerty na Wyspie Drogowiec 28.08.2021 w godz. 16.00 – 21.30.

Decyzja o tym, czy Związek Harcerstwa Polskiego zostanie organizatorem, a Miasto Gdańsk gospodarzem Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku, zapadnie 28 sierpnia br. Z tej okazji Miasto Gdańsk zaprasza mieszkańców i wszystkich sympatyków skautingu na wspólne oglądanie relacji z głosowania podczas Światowej Konferencji WOSM, koncerty: Jaremko Trio, Jaremko Trio i Łukasza Reksa, BOVSKIEJ oraz atrakcje dla dzieci, które przygotowane będą na ternie Wyspy Drogowiec przy ul. Turystycznej 1 na Wyspie Sobieszewskiej.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. Transmisja z głosowania przewidziana jest na godzinę 17.00. Koncerty odpowiednio na godz. 18.00, 19.00 i 20.00.

Hasło kandydatury ZHP do organizacji Światowego Jamboree w 2027 roku to „Bravely” („Odważnie”). – Naszym marzeniem jest stworzenie Jamboree, które nie tylko zainspiruje skautów do odważnego działania na rzecz wspólnej przyszłości i losów naszej planety, lecz również skłoni do odważnego odkrywania siebie samego i akceptacji siebie – mówi hm. Martyna Kowacka, koordynatorka kandydatury do Światowego Jamboree Skautowego 2027 ze strony ZHP.

– Trzymamy kciuki za powodzenie planów Związku Harcerstwa Polskiego, nie tylko dlatego, że bycie gospodarzem Światowego Jamboree dla Gdańska i Wyspy Sobieszewskiej byłoby ogromnym zaszczytem i wielką szansą na promocję naszego miasta wśród młodych ludzi z całego świata – mówi Łukasz Kłos, z-ca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UMG odpowiedzialny za współpracę z ZHP. – Współdziałamy z ZHP już od siedmiu lat. Widzimy, jak wielką pracę wykonuje Związek, by dopiąć swoich marzeń o organizacji światowej imprezy. Oni po prostu na to zasłużyli.

Podczas wydarzenia na Wyspie Sobieszewskiej Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju, oficjalnie ogłosi kontynuacje Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej w latach2021 – 2027. To, trwająca od 2017 roku, inicjatywa skupiająca przedstawicieli i przedstawicielki organizacji i instytucji działających na Wyspie Sobieszewskiej w międzysektorowym Partnerstwie na Rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej. W ramach Programu realizowane są oddolne inicjatywy mieszkańców, wydarzenia społeczne i kulturalne na Wyspie Sobieszewskiej, wzmacniany jest potencjał turystyczny dzielnicy. Kierowany wprost do lokalnej społeczności Program jest trwałym efektem przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego na Wyspie Sobieszewskiej.

Po koncercie podstawione zostaną bezpłatne autobusy, które będą kursowały spod Drogowca do dworca PKP Gdańsk Główny. Parking dla zmotoryzowanych dostępny będzie przed kościołem pw. Matki Bożej Saletyńskiej, ul. Nadwiślańska 1 (na rondzie Rybaka w lewo).

Trzymamy Kciuki za ZHP/ Koncert Bovskiej | Program wydarzenia

16.00 otwarcie strefy Wyspa Drogowiec

16.00 – 20.00 atrakcje dla dzieci

17.00 Transmisja na żywo z Konferencji Światowej Organizacji Ruchu Skautowego, ogłoszenie wyboru organizatora i miasta-gospodarza Światowego Jamboree Skautowego 2027.

18.00 Koncert JAREMKO TRIO

19.00 Koncert ŁUKASZ REKS & JAREMKO TRIO

20.00 Koncert BOVSKA

Światowe Jamboree Skautowe to międzynarodowy zlot skautowy WOSM odbywający się co cztery lata. Jest największym wydarzeniem edukacyjnym skierowanych do młodzieży w wieku 14-17 lat, więc każdy może być jego uczestnikiem tylko raz w życiu. Za każdym razem Jamboree jest organizowane przez inną organizację skautową i dzieje się tak już od 1920 roku. Od ponad 100 lat zlot wędruje po kontynentach łącząc młodych z całego świata. W Europie Środkowej ostatni raz odbył się w 1933 roku na Węgrzech.

28 sierpnia zapadnie decyzja Światowej Konferencji Skautowej, czy gospodarzem 26. Światowego Jamboree Skautowego 2027, na które przyjedzie 50 tys. skautów z całego świata, zostanie ZHP. To drugie podejście Związku jako kandydata do organizacji Jamboree w Gdańsku. (Organizację wydarzenia w roku 2023 wygrała Korea Południowa). W obecnym głosowaniu ZHP i Gdańsk są jedynymi kandydatami do przeprowadzenia wydarzenia. To nie oznacza jednak, że na pewno Jamboree w 2027 roku odbędzie się w Polsce. Kandydatura musi zyskać poprawcie ponad połowy delegatów.

BOVSKA – autorka tekstów, kompozytorka, performerka a także ilustratorka i graficzka. 

Okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów 2016 r. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty, „Kaktus”, został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 35 MILIONÓW razy. W 2017 nominowana do nagrody Fryderyki 2016 w kategorii Debiut Roku, oraz do nagrody MTV Europe Music Award w kategorii najlepszy polski wykonawca. BOVSKA ma za sobą̨ występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art. Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W październiku 2018 r. wydała swój trzeci studyjny album KĘSY, który, tak jak poprzednie dwa krążki, stworzyła wraz z Janem Smoczyńskim. Czwarty album Bovskiej SORRENTO został wydany 24 kwietnia 2020. 

JAREMKO TRIO zagra w składzie: Filip Arasimowicz – kontrabas / gitara basowa, Antoni Wojnar – perkusja, Mateusz Jaremko – gitary.

Łukasz Reks – Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Kierunek: jazz i muzyka rozrywkowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. 7 maja 2019 roku własnym sumptem wydał swój pierwszy singiel oraz teledysk pod tytułem Stan Lękowy. W czerwcu 2019 roku natomiast ukazała się jego pierwsza mini płyta – EP, na której przedstawił 5 piosenek własnego autorstwa. 18 maja 2020 roku wydał wspólnie z wokalistką DORĄ singiel pod tytułem Come. Muzykę oraz tekst napisali wokaliści a produkcją utworu zajął się Maciej Milewski. Do piosenki został stworzony teledysk, którego realizacją zajęła się Małgorzata Popinigis. 

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X