fbpx
Aktualności

Uchwała Krajobrazowa Gdańska

Rada Miasta Gdańska przyjęła 2 kwietnia 2018 Uchwałę Krajobrazową Gdańska. Dokument określa zasady i warunki usytuowania: tablic i urządzeń reklamowych; obiektów małej architektury; ogrodzeń. Wychodząc z pomocą przedsiębiorcom z terenu Wyspy Sobieszewskiej doświadczeni specjaliści ze Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto prowadzić będą 22 listopada akcję informacyjną w dzielnicy.

Szanowni Mieszkańcy!

Rada Miasta Gdańska przyjęła 2 kwietnia 2018 Uchwałę Krajobrazową Gdańska. Dokument określa zasady i warunki usytuowania: tablic i urządzeń reklamowych; obiektów małej architektury; ogrodzeń.

Do 2 kwietna 2020 roku wszyscy właściciele tablic i urządzeń reklamowych na terenie Gdańska są zobowiązani do dostosowania (lub usunięcia) swoich nośników zgodnie z zapisami uchwały.

Wychodząc z pomocą przedsiębiorcom z terenu Wyspy Sobieszewskiej doświadczeni specjaliści ze Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto prowadzić będą 22 listopada akcję informacyjną w dzielnicy. Wytłumaczą co warto zrobić by lokale oznaczone były legalną i jednocześnie estetyczną reklamą.

Uchwała Krajobrazowa nie jest dokumentem zakazującym umieszczanie reklam i szyldów w mieście, chodzi w niej raczej o uregulowanie ich liczby i wielkości. Dokument reguluje liczbę, wielkość oraz zasady sytuowania reklam i szyldów, ma na celu wprowadzenie jasnych, równych dla wszystkich zasad reklamowania się przedsiębiorców i instytucji.

Działanie prowadzone jest w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Europejskiego Jamboree 2020.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X