fbpx
Aktualności

Utrudnienia drogowe w Świbnie

Od poniedziałku, 15 marca, od godzin porannych, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Świbnieńskiej z ul. Przegalińską. W związku z wykonywaniem kolejnych elementów drogi rowerowej możliwe są czasowe zawężenia jednego pasa ruchu (prawy pas w kierunku ul. Boguckiego. Utrudnienia potrwają co najmniej do końca marca.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Świbnieńskiej wynikają z trwającej budowy drogi rowerowej Przekopu Wisły od Świbna do granicy Miasta Gdańska. Wykonawcą prac jest firma WPRD Gravel. Koszt inwestycji to ok. 4,4 mln złotych. Prace zakończą się w grudniu 2021 r

Nowa droga będzie kolejnym odcinkiem Wiślanej Trasy Rowerowej R-9 i Pomorskich Tras Rowerowych o Znaczeniu Międzynarodowym R-10. Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 8. Konwersja działanie 8.4. Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy zachowanie ostrożności na drodze!

Komunikat za Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska: https://www.facebook.com/photo?fbid=206551267925052&set=a.203355244911321.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X