fbpx
Aktualności

Uwaga mieszkańcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Turystycznej

W związku z  kontynuacją robót związanych z budową mostu zwodzonego nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie, od wtorku 5 grudnia do piątku 8 grudnia na ul. Turystycznej obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu polegająca na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na odcinku ul.  Turystycznej przy placu budowy mostu. Na wykonywanym odcinku, jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa, a ruch sterowany będzie przez sygnalizację świetlną. W tym czasie nastąpi rozbiórka istniejącej jezdni, zaplanowano też wykonanie podbudowy, robót brukarskich oraz ułożenie nowej nawierzchni asfaltu i chodników.

Jednocześnie informujemy, że od piątku 15 grudnia do niedzieli 17 grudnia zaplanowano kolejne zmiany w organizacji ruchu w sąsiedztwie mostu pontonowego. W godzinach popołudniowych w piątek 15 grudnia, most pontonowy zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów i wprowadzony zostanie objazd do Sobieszewa przez Świbno. W tym czasie nie będzie możliwości korzystania z mostu pontonowego przez pojazdy, natomiast ruch pieszy zostanie dopuszczony. O szczegółach planowanej zmiany będziemy informować z wyprzedzeniem.

Budowa mostu na Wyspę Sobieszewską jest wspólnym sukcesem Miasta Gdańska i ZHP. W sierpniu 2018 roku 12 000 harcerzy z kraju i z zagranicy weźmie udział w Zlocie na 100-lecie ZHP na Wyspie Sobieszewskiej.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X