fbpx
Aktualności

Wakacje z przyrodą

Zwiedzanie laboratorium wydmowego lub ścieżki dendrologicznej z przewodnikiem? Spacer z botanikiem? Stacja Biologiczna Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego na Wyspie Sobieszewskiej (Górki Wschodnie) posiada atrakcyjną, letnią ofertę edukacyjną. Zajęcia i spacery to doskonały pomysł na poznanie wyjątkowej przyrody Wyspy Sobieszewskiej. Szczegółowe informacje (zapisy, terminy) znajdują się na stronie: https://stacjabiologiczna.ug.edu.pl/…/aktualnosci…/.

ZWIEDZANIE LABORATORIUM WYDMOWEGO Z PRZEWODNIKIEM

Odwiedź nasze Laboratorium Wydmowe by dowiedzieć się jakie gatunki roślin są typowe dla wybrzeża wydmowego i jaką obrały strategię aby przetrwać w trudnych warunkach.

Terminy: każdy wtorek lipca i sierpnia o godz. 10:00 oraz 14:00.

Czas zwiedzania: ok. 30 min.; Opłata: 5 zł od osoby.

ZWIEDZANIE ŚCIEŻKI DENDROLOGICZNEJ Z PRZEWODNIKIEM

Jeśli chcesz się dowiedzieć co to jest mikoryza albo dendrochronologia to te zajęcia są właśnie dla Ciebie! Podczas spaceru poznasz 19 gatunków drzew i krzewów, poszerzysz swoją wiedzę o ich pochodzeniu, budowie, biologii oraz zastosowaniu w lecznictwie i gospodarce.

Terminy: każda środa lipca i sierpnia o godz. 10:00.

Czas zwiedzania: ok. 60 min.; Opłata: 10 zł od osoby.

SPACER Z BOTANIKIEM

Lipiec i sierpień to środek sezonu wegetacyjnego roślin, a więc świetny czas na poznawanie naszej flory. Jeśli chcesz nauczyć się rozpoznawać niektóre gatunki roślin, poznać ciekawostki dotyczące ich biologii, a także dowiedzieć się, co rośliny są w stanie „powiedzieć” o środowisku – wybierz się na spacer z botanikiem!

Terminy: każda środa lipca i sierpnia o godz. 13:00.

Czas zajęć: ok. 90 min.; Opłata: 10 zł od osoby.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA STARTUJĄ PRZY BRAMIE STACJI BIOLOGICZNEJ WB UG, UL. ORNITOLOGÓW 26, 80 – 680 GDAŃSK

Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji dostępnych na stronie: https://stacjabiologiczna.ug.edu.pl/pl/aktualnosci–wakacyjna_oferta

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X