fbpx
Aktualności

Warsztaty latawcowe w GAK Wyspa Skarbów

Nadchodzi Karnawał Latawców na Wyspie Sobieszewskiej. By przygotować się do tego święta warto wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Wyspę Skarbów GAK i Fundację Strefa Mocy. Profesjonalni konstruktorzy pokażą nam jak skonstruować latawiec, podpowiedzą najlepsze materiały i wymiary, jakie powinny mieć podniebne konstrukcje. Zapraszamy 21 i 28 maja do Wyspy Skarbów. Obowiązują zapisy. 

Dlaczego latawiec lata? Do czego potrzebny jest ogon? Jakich materiałów użyć do budowy latawca? Jaki kształt jest najlepszy? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznacie w trakcie naszych warsztatów! Profesjonalni instruktorzy z Fundacji Strefa Mocy zdradzą Wam tajniki konstruktorskiego fachu podczas warsztatów 21 maja, a Wy wkroczycie na ścieżkę latawcowych zdobywców przestworzy! 

Latawce będą mogły sprawdzić się podczas 7. Karnawału Latawców „Latajcie w waszej-naszej bajce” w trakcie, którego odbędzie się konkurs na najciekawszy, własnoręcznie wykonany latawiec nawiązujący do tematu festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca na plaży na Wyspie Sobieszewskiej (wejście nr 16). 

Nagrody główne: I miejsce – 1000 zł, II miejsce – 700 zł, III miejsce – 400 zł. 

Prowadzenie warsztatów: Anna i Artur Milarscy. Pomysłodawcy, założyciele i członkowie Zarządu Fundacji Strefa Mocy. Od roku 2012, po przeprowadzce na Mierzeję Wiślaną, zajmują się działalnością społeczną. Są zaangażowani w rozwój trzeciego sektora w gminie Sztutowo, powiecie nowodworskim i województwie pomorskim. Artur Milarski – członek poprzedniej kadencji Pomorskiej Rady NGO, specjalista w dziedzinie ekonomii społecznej i ekonomizacji organizacji pozarządowych, absolwent Szkoły Liderów Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Anna Milarska – animatorka środowiska lokalnego, Dyrektorka Biura Stowarzyszenia Żuławy, trenerka.


Łączy ich pasja latawcowa. Razem tworzą zgrany zespół. Mają duże doświadczenie w pracy społecznej i głowy wciąż pełne pomysłów na rozwój fundacji i miejsca, w którym mieszkają.

7. Karnawał Latawców dofinansowano ze środków programu społecznego rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku.

Uwaga:
• Zapisy: [email protected], tel. 58 323 91 15
• Liczba miejsc ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeń.
• Materiały zapewnia organizator

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X